19 Niedziela Zwykła

O godz. 15:30 nieszpory, o 16:00 Msza Św. W naszej Gminie powstała Fundacja Wzajemnego Wsparcia. Zajęcia pokazowe dla dzieci i rodzin dzisiaj o godzinie 16:00; zbiórka na parkingu przy Szkole Podstawowej w Łyczance.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - wspomnienie św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, nazywanego także od jego imienia Zakonem Dominikanów. Żył na przełomie XII i XIII wieku.

Wtorek - Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), męczennicy, Patronki Europy, zamordowanej w obozie w Auschwitz w 1942 r.

Środa - Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika z III w. Po Mszy św. o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek - wspomnienie św. Klary.  Żyła na przełomie XII i XIII wieku i dała początek II Zakonowi św. Franciszka z Asyżu, nazywanemu także od jej imienia Zakonem Sióstr Klarysek.

Sobota - Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.  

O godz. 18.00 - Msza Święta dziękczynna przy „Studzience”. Po Mszy świętej -    procesja różańcowa z relikwiami Bł. Anieli do Starego Kościoła. Naszą uroczystość zakończymy Apelem Maryjnym i modlitwą za Ojczyznę. Prosimy o przygotowanie „Studzienki” do uroczystości. Składka przy Studzience będzie na rozwój kultu Błogosławionej Anieli. Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o zabezpieczenie Procesji.

W poniedziałek 15 VIII o godz. 17:00 Msza Święta w kaplicy w Łyczance

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Galicyjskiej od nr 114 do 206.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli polecamy m.in. artykuł „Jest naprawdę pięknie” – świadectwo rodziny, która ma dziecko z zespołem Downa.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Gałaś. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

18 Niedziela Zwykła

Sobota - Święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Pierwsza Sobota. Dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

Czytaj więcej...

17 Niedziela Zwykła

We wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

Czytaj więcej...

16 Niedziela Zwykła

W przyszłą niedzielę, w przeddzień wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.

Czytaj więcej...

15 Niedziela Zwykła

Sobota - wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel (M. B. Szkaplerznej).

Czytaj więcej...

14 Niedziela Zwykła

W okresie wakacji Msze Święte będą odprawiane w następującym porządku: codziennie rano o 6:30 oraz wieczorem o 18:00 w środy i soboty. W Olszowicach w piątki o 18.00

Czytaj więcej...

13 Niedziela Zwykła

Środa - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Czytaj więcej...

12 Niedziela Zwykła

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Czytaj więcej...

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

Czytaj więcej...

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego.

Czytaj więcej...