1. Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Adwent jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie nasze dusze kierujemy ku oczekiwaniu na Jego powtórne przyjście na końcu czasów. *Zachęcamy do udziału w RORATACH. Roraty będą od jutra (poniedziałek) o godz.17:00.*Spowiedź adwentowa, na Boże Narodzenie w naszej parafii będzie w piątek 20 XII.

2. Na pierwszej Mszy Świętej zostały pobłogosławione OPŁATKI, którymi będziemy się łamać przy składaniu sobie życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
* Tradycyjnie, opłatki przyniosą do każdej rodziny: pan organista (Adam Szlachta) lub pan kościelny (Krzysztof Kowalczyk). Ofiary składane im przy tej okazji, stanowią częściowe wynagrodzenie Służbie Kościelnej za ich codzienną posługę przez cały rok.

3. Dzisiaj po południu o 15:30 – Nieszpory z modlitwą za Ojczyznę; 16:00 Msza Święta.

4. Od jutra Msze Święte o 6:30 będą sprawowane w Kaplicy Matki Bożej.

5. Wtorek – wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
Środa – wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Patronalne święto górników. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy.
Czwartek – Pierwszy czwartek miesiąca, Nowenna do bł. Anieli Salawy. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8.
Piątek – wsp. św. Mikołaja, biskupa. Pierwszy piątek miesiąca, Spowiedź św. od 15:30; w Olszowicach od 17:30.
Sobota – wsp. św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła. Pierwsza sobota miesiąca, wizyta z posługą sakramentalną u chorych od godz. 8:30. Zapisy chorych w zakrystii.
*W sobotę na wieczornej Mszy Św. będzie poświęcenie i wręczenie Medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, która przypada w przyszłą Niedzielę 8 XII.

6. Przedszkole Kropla Słońca, ZPO Siepraw, ZPO Łyczanka oraz GOKiS serdecznie zapraszają na akcję charytatywną, której celem jest zbiórka pieniędzy na rehabilitację 4-letniego Patryka Mikity, zmagającego się z guzem mózgu. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Początek akcji dziś o godz.15:00 na hali sportowej w Sieprawiu. Szczegóły na plakatach.

7. W sobotę 7 XII na hali sportowej w Sieprawiu odbędzie się sportowo-kulturalna impreza charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Weroniki Góry z Czechówki. W programie licytacja, animacje dla dzieci, aktywności sportowe i wiele atrakcji dla młodzieży. Początek o godz. 14:30.

8. W przyszłą niedzielę 8 XII przy naszym Sanktuarium będzie zorganizowany Kiermasz Bożonarodzeniowy przez Dom Pomocy Społecznej Kluzeka 6 w Krakowie.

9. Zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny do wzięcia udziału w XIX edycji Konkursu Szopek tradycyjnych i krakowskich. Termin składania szopek w GOKI-się jest do 9 XII. Organizatorzy informują o możliwość zasponsorowania nagród w Konkursie.

10. W zakrystii są do nabycia ŚWIECE CARITAS – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

11. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w środę od 8-9; w czwartek rano jest nieczynna, natomiast po południu jest od godz. 15:00-16:30.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na adwentową dekorację. O sprzątanie Domu Bożego prosimy parafian z ulicy Królewskiej spod numerów: 2-25.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

14. Do wieczności odeszli: +Barbara Dyrda, +Jan Paluch, +Józefa Siatka, +Zofia Matoga jej pogrzeb w poniedziałek o 14:00. Dobry Jezu a nasz Panie…

rozne-pl-51