1. Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Gorzkich Zali i Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale, z kazaniem pasyjnym – w niedzielę ; Droga Krzyżowa w piątek: z udziałem dzieci – o 16.00; wspólna, po Mszy Świętej o 17.00;
z udziałem młodzieży – o 20.00; w Olszowicach – o godz. 18.00.
*Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W tym roku kazania pasyjne u nas będzie głosił Ks. Piotr Przybył – z Krzyszkowic, a tam będzie głosił ks. Henryk Kamiński, tutejszy wikariusz.

2. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na inwestycje w naszej Parafii z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. Będzie to pomnik Jana Pawła II i adaptacja starej wikarówki na Dom Duszpasterstwa.
*Składka na Centrum Jana Pawła II NIE LĘKAJCIE SIĘ, będzie za tydzień.

3. Urząd Gminy Siepraw zaprasza na niezbędne szkolenie dla rolników pobierających dopłaty bezpośrednie w dniu 20 lutego br. (wtorek) o godz. 10.00 w Sali konferencyjnej przy Hali Sportowej w Sieprawiu.

4. W II Niedzielę Wielkiego Postu będziemy wspierać DZIEŁO POMOCY „AD GENTES”. Zbiórka do puszek dla wsparcia dzieł misyjnych polskich misjonarzy.
Jest też możliwość poparcia dzieł misyjnych poprzez wysłanie SMS-ów przez cały rok 2018 r. Wyślij SMS o treści MISJE na numer 72032.

5. Parafianka, która prosi o anonimowość ufundowała do Starego Kościoła organy elektroniczne firmy CONTENT (K 500), 35 głosów. Organy używane, w bardzo dobrym stanie. W zimie będą wykorzystywane w Kaplicy Matki Bożej, a od wiosny wrócą do Starego Kościoła. Za ten dar, składamy serdeczne podziękowanie od całej Wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać!

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na środki czystości. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy Rodziny z ulicy Długiej, spod numerów: 198 – 228.

7. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do sanktuariów Maryjnych Francji i Hiszpanii, informacje w gablotach i na stronie internetowej. Zapisy do końca miesiąca u ks. Wojciecha Gazdowicza.

8. Do wieczności odeszli: śp. +Maria Sołtys oraz śp. +Helena Teleżyńska.
Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.

rozne-pl-07