1. Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedzielę o 15:00, Droga Krzyżowa w piątek: z udziałem dzieci o 16:00, wspólna po Mszy Świętej o 17:00, z udziałem młodzieży o 20:00; w Olszowicach o godz. 18:00. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
Dziś rozpoczyna się nowenna do św. Józefa.
Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

2. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej Parafii Radio Profeto. O godz. 9:30 będzie transmisja Mszy Św. Zaraz po Mszy św., na falach tegoż radia zostanie wyemitowana audycja na temat bł. Anieli Salawy i Jej Sanktuarium.
Dziękujemy księdzu redaktorowi za obecność w naszej parafii i za głoszone dzisiaj kazania. Wychodząc z Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na działalność Radia Profeto.

3. We wtorek będziemy przeżywać 97 rocznicę śmierci bł. Anieli Salawy. Pół godziny przed Mszą św. wieczorną, będzie odmawiany Różaniec i modlitwy o rychłą kanonizację naszej Rodaczki.

4. We wtorek spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej, po Mszy św. wieczornej.
W środę - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII.
We czwartek próba przed Bierzmowaniem. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa.
III piątek – JERYCHO w Sieprawiu. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która podczas JERYCHO trwa od 15:00 do 21:00.

5. W przyszłą niedzielę (III niedziela) składka na inwestycje parafialne. Dziękujemy za wszelkie ofiary na ten cel.

6. Bonifraterska Fundacja Dobroczynna w Konarach prosi o 1% z podatku na działalność dobroczynną na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych psychicznie i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Obecnie fundacja wspiera ok. 200 podopiecznych. (KRS: 0000487244). Materiały z numerem KRS są do pobrania na stoliku z prasa katolicką.

7. Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Olszowicach prowadzi rekrutację do: oddziału przedszkolnego, do klasy I i nabór uzupełniający do klasy VII, do 29 marca. Ulotki można pobrać ze stolika z prasą katolicką.

8. Urząd Gminy informuje, że w marcu i kwietniu, wybrane domy na terenie Gminy odwiedzą ankieterzy, którzy będą przeprowadzać ankietę dotyczącą codziennych podróży mieszkańców. Wyniki badań posłużą do zaplanowania rozwiązania transportowego, umożliwiającego połączenie Gmin linią kolejową, na której realizowane będą przewozy w ramach szybkiej Kolei Aglomeracyjnej bądź innego efektywnego rozwiązania. Ankieterzy wyposażeni będą w identyfikatory z numerem służbowym. Szczegółowe informacje na stronie Gminy.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, W dzisiejszej Niedzieli m.in. wspomnienia z Panamy, ilustrowane zdjęciem Grupy Pomyśl Panama z Myślenic.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8:00, prosimy rodziny z ul. Jana Pawła II, spod numerów 154 do 206.

rozne-pl-15