1. Trzecia niedziela. Dzisiejsze ofiary są przeznaczone na Pomnik i Tablice z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości i 40-lecia wyboru Jana Pawła II na Stolicę Apostolską. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie. Upamiętnienie tych rocznic jest dziełem całej Parafii. Wszystkim składamy: Bóg zapłać.
• Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta z udziałem CHÓRU ORGANUM i ZESPOŁU INSTRUMENTALNEGO RICCERCAR.

2. Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość udzielenia młodzieży sakramentu bierzmowania. Biskup Damian Muskus udzielił bierzmowania 68 osobom – naszej młodzieży. Bóg zapłać Rodzicom, Wychowawcom, Katechetom i Młodzieży za świadectwo przyjaźni z Chrystusem; za przygotowanie uroczystości i za Dar Ołtarza (Ofiara na Pomnik).

3. Jutro: godz. 11.30 – Msza Święta kolegów rocznikowych za duszę śp. Ks. Antoniego Rusinka; o godz. 19.00, w Starym Kościele – Koncert Gitarowy, w wykonaniu studentki Akademii Muzycznej w Krakowie, Marii Korzeniowskiej.
Wtorek - godz. 6.30 Msza Święta w intencji o Błogosławieństwo Boże, o urodzaje i zachowanie od nieszczęść – od I Ołtarza z Bożego Ciała.
Piątek - Zakończenie Roku Szkolnego. Msza Święta na zakończenie Roku szkolnego:
godz. 8.00 – Gimnazjum; 9.00 – Szkoły Podstawowe z Sieprawia i z Łyczanki;
w Olszowicach, Szkoła Podstawowa, również o godz. 9.00.
*Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego, we czwartek, od godz. 17.00.
Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy szczęśliwych wakacji, wszystkim udającym się na urlopy – dobrego wypoczynku. Nie zapomnijmy o Bogu i naszych religijnych obowiązkach wobec naszego Pana i Boga.
Sobota - Nowenna Jubileuszowa, w intencji Ojczyzny, po Mszy Świętej wieczornej. W czerwcu patronem Nowenny jest Błogosławiona Aniela Salawa.

4. Od czerwca, w naszej Parafii jest zatrudniona nowa Doradczyni Życia Rodzinnego. Panią Bożenę Głąb zastępuje pani Bożena Klimas. Za 15 letnią pracę w Duszpasterstwie Rodzin bardzo dziękujemy pani Bożenie Głąb, a nowej Doradczyni, życzymy wiele radości z podjętej funkcji w Duszpasterstwie Rodzin.

5. Przez naszą Parafię prowadzi szlak trzech Pieszych Pielgrzymek, które proszą, abyśmy ich przyjęli:
10 lipca (wtorek) – Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę;
21 lipca (sobota) Piesza Pielgrzymka z Węgier do Łagiewnik;
14/15 sierpnia – Piesza Pielgrzymka z Zabawy do Kalwarii Zebrzydowskiej, z noclegiem w Sieprawiu.
Będziemy w stosownym czasie prosić chętne gospodynie, wspólnoty, młodzież o pomoc w przyjęciu utrudzonym Pielgrzymów niosących do Boga, w utrudzeniu nasze intencje.

6. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej we współpracy z GOKiSem i Biblioteką Publiczną zapraszają na wystawę zdjęć Wojciecha Kowalczyka pod nazwą „Siepraw z lotu ptaka”. Wystawę można oglądać od przyszłego tygodnia w Domu Kultury w Sieprawiu. Zapraszamy!

7. Przed wejściami do kościoła zostały ustawione cztery ławki z myślą o tych, którzy poczują się chorzy lub osłabieni.

8. Zapraszamy do zapisywania się na wakacyjny wyjazd na Podkarpacie w dniach 27/28 czerwca w zakrystii.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w dzisiejszej „Niedzieli” polecamy wywiad o roli słuchania w procesie wychowania.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i wokół kościoła a także plebanii – rodzicom młodzieży bierzmowanej. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy Rodziny z ulicy Bukowej, spod numerów 16 – 30.

rozne-pl-73
946524
Dzisiaj: 56
Wczoraj: 360
Ten miesiąc: 3.984