Gościmy dzisiaj w naszej parafii o. Wojciecha z zakonu Bernardynów z Krakowa, opiekuna Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Dzisiaj, wyjątkowo nabożeństwo czerwcowe o godz. 14:30 i Msza św. o 15:00.

Od godz. 16.00 zapraszamy wszystkich na Parafialny Festyn na placu przed plebanią.

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa do codziennie do piątku o 17.30.

Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga, szczególnie przez udział we Mszy św. niedzielnej, ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.

Kalendarz liturgiczny:

Środa - wspomnienie św. Ireneusza (ok. 130-202 r.), biskupa Lyonu, teologa, obrońcy tradycji apostolskiej i męczennika.

Czwartek - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte: 6.30, 8.00 i 18.00;   w Olszowicach – 9.30

Sobota - Pierwsza Sobota. Dzień wynagrodzenia za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.00. przed Najśw. Sakramentem odmówimy różaniec. O prowadzenie różańca prosimy Różę Różańcową św. Nereusza, rodziców modlących się za dzieci. Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

W przyszłą niedzielę młodzież ze wspólnot neokatechumenalnych działających przy parafii św. Brata Alberta w Krakowie zaprezentuje na Mszach św. m. in. krótki program muzyczny. Wszystkich chętnych parafian prosimy, aby przygotowali karteczki ze swoimi prośbami, które po Mszy zostaną zebrane przez młodzież. W intencji tych próśb młodzież będzie się modliła w czasie cotygodniowych Eucharystii i w czasie pielgrzymki na Światowe Dni Młodzieży. Po Mszach św. będzie można złożyć dobrowolne ofiary na wyjazd młodzieży do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży.

W dniach od 10 do 16 lipca będzie trwała 40 Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę. Przejście przez naszą Parafię - 10 lipca (poniedziałek). Odpoczynek przy naszym kościele ok. godz. 16.00. Prosimy chętne osoby o pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dla Pielgrzymów.

Kancelaria Parafialna będzie czynna w lipcu i sierpniu: w środę od 16.00 do 17.30 i czwartek od 8.00 do 9.00.

Dzięki m. in. ofiarom za przedłużenie dzierżawy grobów udało się rozpocząć prace porządkowe na naszych cmentarzach m. in. instalację oświetlenia i monitoringu przy pojemniku na śmieci i toaletach oraz przygotowanie pod chodnik na cmentarzu „Na Kopani”.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulicy: Myśliwskiej. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, tyg. Niedziela”, „Małego Gościa” dla dzieci oraz gazetki parafialnej „Archanioł”. W „Niedzieli polecamy art. „Akcja wakacje”.

rozne-pl-57