O godz. 15:30 nabożeństwo czerwcowe, o 16:00 Msza Św.

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa do czwartku o 17.30

Ks. Marcin Pytko zakończył praktykę diakońską w naszej parafii. Dzisiaj odprawi Mszę dziękczynną za parafian o godz. 11.00. Dziękujemy Mu za całoroczną posługę w naszej parafii. Ks. Marcin rozpocznie pod koniec sierpnia pracę w parafii św. Klemensa w Trzemeśni. Życzymy Mu błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa bł. Anieli Salawy w dalszej kapłańskiej służbie.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek - wspomnienie św. Ireneusza (ok. 130-202), biskupa Lyonu, teologa, obrońcy tradycji apostolskiej i męczennika.

Środa - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Kościoła. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
Msze Święte: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 18.00; w Olszowicach – 9.30.

Czwartek – Zakończenie nabożeństw czerwcowych o 17.30

Piątek - Pierwszy Piątek - spowiedź od godz. 16:30, w Olszowicach o 17:30.

Sobota - Pierwsza Sobota. Dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
÷
W dniach od 10 do 16 lipca będzie trwała 39 Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę. Przejście przez naszą Parafię - 10 lipca. Odpoczynek przy naszym kościele o godz. 16.00. Prosimy chętne osoby o pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dla Pielgrzymów. Spotkanie organizacyjne – w poniedziałek 4 lipca, o godz. 19.00.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Ogrodowej od nr 42 do nr 84. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci, dwumiesięcznika „Miłujcie się”. W „Niedzieli polecamy artykuł o rozwoju kultu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Małgorzatę Barbarę Matoga i śp. Annę Bizoń, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.00. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

rozne-pl-63