1. Msze Święte w naszej parafii jak zwykle. Na zakończenie każdej Mszy krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu i akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski. O 15:30 nieszpory i modlitwa za Ojczyznę i Archidiecezję Krakowską, po nich Msza o godzinie 16:00.
W okresie wakacji Msze Święte będą sprawowane w następującym porządku: codziennie rano o 6:30 oraz wieczorem o 18:00 w środy i soboty.

2. W przyszłą Niedzielę odbędzie się druga tura wyborów Prezydenta Rzeczpospolitej Polski. Od tych wyborów zależy jaka i czyja będzie Polska, dlatego podejdźmy do nich z całą odpowiedzialnością. W naszych modlitwach powierzajmy naszą Ojczyznę opiece Bożej.

3. Zgodnie z wezwaniem abpa Marka Jędraszewskiego dzisiaj odbywa się zbiórka na rzecz archidiecezjan, którzy ucierpieli w czasie powodzi. Puszki znajdują się przy wejściach do kościoła.

4. Z kalendarza liturgicznego:
W poniedziałek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
W środę wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera, przed wieczorną Mszą Świętą
– nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W sobotę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

5. W najbliższy piątek ok. godziny 15:45 przy naszej parafii zatrzymają się pielgrzymi z Trzemeśni na Jasną Górę. Chętnych do pomocy w przyjęciu pielgrzymów proszę o zgłoszenie się do zakrystii.

6. W czerwcu ubiegłego roku w naszej Archidiecezji została powołana przez abpa Marka Jędraszewskiego Fundacja Towarzyszenia Rodzinie. W marcu tego roku została otwarta poradnia specjalistyczna, w której można otrzymać wsparcie psychologiczne, prawne, duszpasterskie, rodzicielskie oraz pomoc w pracy w sytuacji różnego rodzaju uzależnień. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

7. Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprasza na trzynaste rekolekcje liturgiczne „Misterium fascinans” – w tym roku po raz pierwszy częściowo internetowe. Tematem będzie architektura kościoła. Odbędą się one w dniach od 11 do 13 września, konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji na plakacie w galbocie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze tygodnika Niedziela polecamy m.in. artykuł „Wiara to nie magia”.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o godzinie 8:00 prosimy Rodziny z ulicy Górskiej spod numerów 68 – 91.

rozne-pl-63
934927
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 135
Ten miesiąc: 3.831