Dzisiaj o godz. 15:30 nieszpory, o 16:00 Msza Św.

W okresie wakacji Msze Święte będą sprawowane w następującym porządku: codziennie rano o 6.30 oraz w środy i soboty wieczorem o 18:00. W Olszowicach w piątek o 18.00.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek - Święto św. Benedykta, (480-547r.) patrona Europy, założyciela zakonu Benedyktynów i klasztoru na Monte Cassino.

Środa - wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu (974-1009r.), biskupa i męczennika, pierwszego metropolity pogańskich Słowian zachodnich. Po Mszy św. o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek - wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta (X-XI w.). To dwaj pustelnicy prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier i Polski, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego.

Sobota - wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła (XIII w.) jednego z najwybitniejszych teologów średniowiecza.

W dniach od 10 do 16 lipca będzie trwała 40 Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę. Przejście przez naszą Parafię - 10 lipca (poniedziałek). Odpoczynek przy naszym kościele ok. godz. 16.00. W sobotę (15 lipca) przez naszą parafię przejdą pielgrzymi z Węgier do Łagiewnik.  Odpoczynek przy naszym kościele jest planowany na godzinę 9:45. Prosimy chętne osoby o pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dla Pielgrzymów.

W następną niedzielę (3 niedziela miesiąca) składka na inwestycje.

Informujemy, że Parafialna Pielgrzymka do Dębowca, Dukli i Tarnowa odbywać się będzie 11 lipca (tj. wtorek). Zbiórka wszystkich wyjeżdzających na parkingu przy sanktuarium o godz. 7:10. Koszt to 100 zł.

FZŚ organizuje 22 lipca pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 6.00. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulicy Polnej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, tyg. „Niedziela”, „Małego Gościa” dla dzieci oraz gazetki parafialnej „Archanioł”.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mateusza Świątka. Polecajmy jego dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

rozne-pl-31