O godz. 15:30 nieszpory, o 16:00 Msza Św.

W okresie wakacji Msze Święte w tygodniu są sprawowane w następującym porządku: codziennie rano o 6.30 oraz w środy i soboty wieczorem o 18:00.

We wtorek będziemy obchodzić wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, dlatego dzisiaj po Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Przy poświęceniu pojazdów można wziąć udział w AKCJI ŚW. KRZYSZTOFA: 1 GROSZ ZA JEDEN KILOMETR, składając ofiarę na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu służących w ich pracy misyjnej.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

Wtorek - Święto św. Jakuba, Apostoła, nazywanego Jakubem Starszym lub Większym. Jest on drugim męczennikiem po św. Szczepanie. Szczególnym miejscem jego kultu i celem pielgrzymek jest Santiago de Compostela w Hiszpanii. Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących.

Środa - wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Po Mszy św. o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Sobota – wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza, to święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus był z nimi zaprzyjaźniony. O 17.30 Nowenna do św. Michała Archanioła.

W dniu wczorajszym zostały przeprowadzone prace porządkowe (koszenie trawy, sprzątanie śmieci i inne) na cmentarzu „Na Kopani”. Bardzo dziękujemy wszystkim panom, naszym parafianom, którzy bezinteresownie i bezpłatnie wykonali te prace. Wiadomo, że w czasie takich prac niektóre groby mogą być zasypane skoszoną trawą. Bardzo prosimy tych, którzy mają na tym cmentarzu groby swoich bliskich, aby w miarę możliwości już sami zadbali o te groby. Bóg zapłać. Podobne prace porządkowe będą prowadzone w najbliższym czasie na głównym cmentarzu.

3 sierpnia 2023 r. (czwartek) odbędzie się przy naszym Sanktuarium zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy punkcie informacyjnym do godziny 14.00. Informacje szczegółowe są na plakatach i ulotkach na regałach z prasą.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulicy Górskiej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięcznika  „Staś” dla dzieci, naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. W „Niedzieli” polecamy artykuł o pielgrzymach w Sieprawiu.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Bogdan Pitala, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 24 lipca o godz. 15.00. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…

rozne-pl-56