1. Msze Święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. Dzisiaj gościmy Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, z Ostrowca Świętokrzyskiego.
Dziękujemy siostrom za trud prowadzenia Domu Dziecka, za opiekę nad dziećmi; a w dniu dzisiejszym – za ubogacenie naszego Zgromadzenia Eucharystycznego. Pragniemy wesprzeć posługę sióstr. Możemy to uczynić po każdej Mszy Świętej. Życzymy Siostrom Opieki Bożej i wiele nowych powołań do wspólnoty życia zakonnego.

3. We wtorek – wycieczka dzieci i młodzieży szlakiem zamków i świątyń Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd o godz. 7.30. Koszt: nieletni 40 zł, dorośli 50 zł.

4. W dniach 6-11 VIII 2019 r. XXXIX Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę, w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny. Hasło tegorocznej Pielgrzymki: W MOCY BOŻEGO DUCHA. Arcybiskup Marek Jędraszewski zachęca do wzięcia udziału w pielgrzymowaniu do Matki Bożej. Zapisy naszego rejonu – w Myślenicach, przy Sanktuarium Narodzenia NMP, po Mszach świętych wieczornych. Szczegółowe informacje można uzyskać u Księdza Bartłomieja, który również weźmie udział w tej Pielgrzymce.

5. W tym tygodniu:
I czwartek – wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. NOWENNA DO BŁ. ANIELI SALAWY.
I piątek - Spowiedź od godz. 16.30; w Olszowicach – o 18.30.
I sobota - Wizyta u chorych z posługa sakramentalną.
Rozpoczęcie wizyty od godz. 8.30.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o godz. 8.00, prosimy Parafian mieszkających na ulicy Krakowskiej, spod numerów: 1 – 19.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Do wieczności Bóg powołał: śp. +Łukasza Matogę oraz śp. +Barbarę Surówka. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie…

rozne-pl-53