Pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej – adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15:30 Nieszpory, o 16:00 Msza Św. Roraty codziennie o godz. 18.00; w Olszowicach w piątki, o godz. 18.00.             

Codziennie przed roratami o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji polecajmy miłosierdziu Bożemu naszą Ojczyznę i Kościół. Zachęcamy do nabycia caritasowych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece są do nabycia w zakrystii.

Spowiedź adwentowa, na Boże Narodzenie w naszej parafii będzie w piątek 17 XII.

Przypominamy, że w całej Polsce jeszcze obowiązują obostrzenia sanitarne.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek wspomnienie św. Ambrożego, żył w IV w. biskupa Mediolanu, wybitnego teologa, obrońcy Bożej nauki i doktora Kościoła.

Środa - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Msze Święte: 6.30. 18.00; w Olszowicach – 18.00. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17:30. O 12.00 Godzina Święta

Sobota – na Mszę Św. Wieczorną zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii wraz z rodzicami.

W przyszłą niedzielę przy naszym Sanktuarium Komitet Społeczny Serce Pełne Nadziei przeprowadzi kwestę na leczenie 6-letniej Wiktorii z zespołem Downa. Zebrane środki pozwolą na rehabilitację i kosztowny sprzęt ortopedyczny.

Rozpoczął działalność chór parafialny. Zachęcamy, aby dołączyć do chóru, zwłaszcza panów. Próba w poniedziałek o godz. 19:30.

Również w przyszłą niedzielę przy naszym Sanktuarium będzie zorganizowany KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY przez Fundację Bonifraterską z Konar. Od następnej niedzieli młodzież z Grupy Apostolskiej, wraz z życzeniami, będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny.

Wszystkim składającym ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i Sanktuarium, na tacę w kościele i na konto parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego, Niedzieli. W Gościu polecamy cykl rozważań adwentowych.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątnie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8:00, prosimy rodziny z ul. Zachodniej, spod numerów od 1 do 14.

Do wieczności Bóg powołał śp. Zbigniewa Michalec, śp. Mieczysława Paryłę oraz śp. Barbarę Mika, której pogrzeb odbędzie się w sobotę, o godz. 13:00.

rozne-pl-60