Dzisiaj w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, kapłana i męczennika. O godz. 15:30 nieszpory, o 16:00 Msza Św.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom - parafianom i gościom, we Mszy Świętej przy Studzience, w Procesji z Relikwiami Błogosławionej, w Apelu Maryjnym i Modlitwie za Ojczyznę w Starym Kościele, przed Obrazem Matki Bożej Sieprawskiej i w miejscu chrztu Błogosławionej Anieli. Bóg zapłać za porządki przy Studzience i za przygotowanie Ołtarza. Bóg zapłać strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa przy Studzience i na trasie Procesji. Bóg zapłać III Zakonowi za przygotowanie liturgii i niesienie relikwii bł. Anieli.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Rocznica Cudu nad Wisłą.  Święto Wojska Polskiego. Msze św.  jak w niedziele. Na każdej Mszy Świętej – poświęcenie bukietów kwiatów. Msza św. w Łyczance o godz. 17.00                                                           

Środa - Święto św. Jacka Odrowąża. Patrona archidiecezji krakowskiej. Żył w XIII wieku. Założył pierwszy klasztor dominikański w Polsce.  Był gorliwym duszpasterzem i misjonarzem na Rusi, w Prusach i na Litwie.

Piątek - JERYCHO W SIEPRAWIU. Możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach 15.00 – 21.00. Rozpoczęcie – wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie o 21.00 Apelem Jasnogórskim.

Sobota - wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Opata cysterskiego, który w XII wieku wywarł ogromny wpływ na Europę.

÷

W przyszłą niedzielę na Sumie o godz. 11.00 będziemy żegnać ks. Michała.

Również w następną niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Zbigniewa Lenarta, misjonarza z Kazachstanu, który będzie głosił słowo Boże. Po Mszach, przed kościołem będzie kwesta na misje w Kazachstanie.

Składka w 3 niedzielę na inwestycje w parafii.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Leśnej i Długiej od nr 2 do 59.

20 sierpnia w Słonecznym Parku w Sieprawiu odbędzie się piknik na rzecz Zosi Piątek chorej na SMA. Początek o godz. 15.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli polecamy m.in. artykuł pt. „Tatuaże”

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Michalca. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

rozne-pl-15