1. Dziś rozpoczyna się 5. Tydzień Wychowania. - Wychowania „wszechstronnego” dzieci i młodzieży do uczestnictwa w życiu społecznym, zawodowym i kulturalnym, a także do świadomego podejmowania zadań chrześcijańskich w świecie współczesnym.

*Msze Święte – jak zwykle. Na Sumie – Pielgrzymka Towarzystwa Walki z Kalectwem. Po Sumie, na Stadionie Karpaty – impreza „SIEPRAW BEZ BARIER”.

*O godz. 15.30 –Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. Poniedziałek –ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO.

*O godz. 18.30 – Katecheza przedchrzcielna, na plebanii.

    Wtorek     -   wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

    Środa        -   wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.

                         *Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

    Piątek       -   ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, ZAKONNIKA, patrona Polski.

*Trzeci piątek.  JERYCHO W SIEPRAWIU. – Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 15.00  do 21.00. Zachęcamy i zapraszamy do osobistej modlitwy w obecności Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie. Rozpoczęcie wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia; zakończenie – wspólnym Apelem Maryjnym.

*W sobotę 19 września Mszę św. o godz. 18.00 z kazaniem okolicznościowym w naszym Sanktuarium  odprawi ks. prałat Józef Jakubiec, prezes krajowy Związku Centralnego Dzieła Kolpinga w Polsce. Na wspólną modlitwę i spotkanie organizacyjne zapraszamy parafian, którzy zechcą zainteresować się utworzeniem i działaniem stowarzyszenia RODZINA KOLPINGA W SIEPRAWIU.

3. W przyszłą niedzielę, na Sumie – uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego.

Na Mszy Świętej o godz. 16 inauguracja roku formacyjnego Grupy Apostolskiej i Małego Apostoła, serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjum
i ponadgimnazjalnych, którzy chcieliby dołączyć do naszych wspólnot.

4. Parafia Narodzenia NMP w Gaju organizuje pielgrzymkę do Lichenia, Praszki oraz Częstochowy w dniach 19 IX – 20 IX. Koszt 150 zł. Cena zawiera: przejazd, nocleg i obiad oraz ofiarę na Mszę Świętą w Każdym Sanktuarium. Wyjazd o godz. 5.00 z wiaduktu w Mogilanach. Zapisy telefoniczne przyjmuje Mateusz Przetocki, tel: 510 688 368 lub 12 270 81 82.

5. Przeżyliśmy Odpust ku czci Bł. Anieli Salawy. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy w tym dniu gromadzili się na wspólnej Eucharystii. Szczególne podziękowania za  uświetnienie uroczystej Sumy Odpustowej o godz. 18.00: Orkiestrze Sieprawianka, Zespołowi Muzycznemu z GOKIS-u, Strażakom, Pocztom Sztandarowym, Trzeciemu Zakonowi, Służbie liturgicznej, Służbie Kościelnej, Wolontariuszom ŚDM. Bóg zapłać Duszpasterskiej Radzie Parafialnej, Księżom Wikariuszom. Bóg zapłać sprzątającym kościół i wokół kościoła i dekorującym Ołtarze. Tą uroczystością rozpoczęliśmy przygotowanie do 25 lecia beatyfikacji Anieli Salawy, w roku 2016.

6. Serdecznie zapraszamy chłopców, od klasy III szkoły podstawowej, do grona Ministrantów Zapisy u ks. Romana. Spotkanie organizacyjne w sobotę o godz. 9.00.

7. Wolontariusze ŚDM wyrażają wdzięczność za podjęcie dzieła peregrynacji symboli ŚDM w naszej parafii. We wrześniu są wolne cztery terminy. Można już wybierać terminy kolejnych miesięcy.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, prosimy Rodziny z ulicy Granicznej, spod numerów: 66, 68, oraz z ulicy Krętej, spod numerów: 8 – 28.

INTENCJE MSZALNE: 14 IX – 20 IX 2015 r.

Poniedziałek:

godz.

6.30:

1) +Maria Pitala –od wnuczki Marzeny z mężem.

2) +Jan Adamiak 1 r. śm.

18.00:

+Józef Kruczek.

Wtorek:

godz.

6.30:

+Marta Oramus –od kuzyna Tadeusza z rodziną.

18.00:

1) +Józef Kruczek.

2) +Wanda Sułowska 3 r. śm.

Środa:

godz.

6.30:

+Józef Kruczek.

18.00:

1) +Józef Gałaś 1 r. śm.

2) +Józef Matoga.

Czwartek:

godz.

6.30:

1) +Józef Kruczek.

2) +Włodzimierz Bętkowski +Józef ojciec.

18.00:

+Józef Kruczek 2 r. śm.

Piątek:

godz.

6.30:

1) +Józef Kruczek.

2) W 22 ROCZNICĘ ŚLUBU SYLWII i WIESŁAWA BUJAS

     dziękczynna z prośbą o dalsze łaski Boże za wstawiennictwem   

     Bł. Anieli Salawy.

18.00:

W 40 ROCZNICĘ ŚLUBU LEONA i GENOWEFY – dziękczynna

 z prośbą o dalsze łaski i zdrowie.

Sobota:

godz.

6.30:

+Józef Kruczek.

18.00:

+Adam Sołtys.

Niedziela:

godz.

6.30:

+ Stanisława (fem.) Firek 2 r. śm. +Jan m.

8.00:

+Józef Kruczek.

9.30:

+Józef Dyrda 14 r. śm. +Helena ż.

11.00:

W intencji ochrzczonych w tym dniu dzieci.

16.00:

+Janina Żądło.

rozne-pl-19