1. Serdecznie witamy w naszej Parafii Ks. magistra Henryka Kamińskiego, którego Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz skierował na wikariusza do naszej Parafii. Ks. Henryk był ponad 21 lat misjonarzem na Ukrainie. Był skierowany na misje na Białoruś ale nie otrzymał wizy. Teraz będzie pracował wśród nas. Witamy serdecznie Ks. Henryka i życzymy mu szczęśliwej i owocnej posługi kapłańskiej w naszej Parafii.

2. W Sanktuarium i w Olszowicach Msze Święte – jak zwykle. O godz. 11.30 będzie Msza Święta przy kaplicy Matki Bożej Pocieszenia w Łyczance. Po południu: 15.30 – Nieszpory i Msza Święta o 16.00.

3. W tym tygodniu rozpoczyna się nowy Rok Szkolny 2016/2017.
Za nami wakacje, historyczne, bardzo pracowite i bardzo radosne. Nie zapomnimy wspaniałych chwil Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Bardzo wiele osób i instytucji służyło Pielgrzymom z całego świata. Teraz, kiedy już prawie wszyscy powrócili z wakacji pora na parafialne podziękowania. Gościliśmy 1250 osób. 1050 z Włoch. Reszta to Rumuni, Słowacy i kilku Rosjan.
Bóg zapłać rodzinom, które gościły Pielgrzymów, za opiekę nad nimi, za życzliwość, za okazanie im polskiej gościnności i świadectwo żywej wiary. Bóg zapłać panu Wójtowi Tadeuszowi Pitali, Urzędowi Gminy, pani Natalii Postrzech dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Bóg zapłać Szkołom Podstawowym z Sieprawia i z Łyczanki oraz Gimnazjum, Dyrektorom, nauczycielom, pracownikom szkolnym. Bóg zapłać Ochotniczym Strażom Pożarnym za pomoc logistyczną i czuwanie nad bezpieczeństwem wszystkich. Bóg zapłać Turystycznej Podkowie. Bóg zapłać Parafialnemu Komitetowi ŚDM współpracującemu ze wszystkimi pod bezpośrednią opieką Ks. Romana Zapały. Bóg zapłać wszystkim Wolontariuszom i Grupie Apostolskiej. Bóg zapłać firmom, które żywiły Pielgrzymów: Firmie RELAX i Firmie JAŁOWCOWA GÓRA.
Dzięki otwartości tak wielu wszystko odbyło się szczęśliwie.
Teraz trzeba postawić pytanie. Czym były dla nas Światowe Dni Młodzieży? Co takiego się wydarzyło? Co czynić, by wykorzystać tak wielki potencjał wyzwolony w nas w tych dniach? Co dalej? Co należałoby uczynić, aby trwało żywe świadectwo wiary okazane podczas ŚDM, gdy byliśmy blisko Chrystusa razem z Ojcem Świętym Franciszkiem?
Mamy nadzieję, że właściwie odczytamy Chrystusowe wezwanie do czynienia uczynków miłosiernych, abyśmy byli MIŁOSIERNI JAK OJCIEC JEST MIŁOSIERNY.
Wszystkim za trud, poświęcenie i świadectwo wiary podczas Światowych Dni Młodzieży, składamy serdeczne: BÓG ZAPŁAĆ!.

4. Msze Święte na rozpoczęcie Roku Szkolnego będą 1 września /we czwartek/:
Godz. 8.00 - Szkoły Podstawowe z Sieprawia i z Łyczanki.
Godz. 9.00 - Gimnazjum. W szkole Gimnazjum ma rozpoczęcie o godz. 10.00.
W Olszowicach, Szkoła Podstawowa – o godz. 9.00.
*Spowiedź święta na Nowy Rok Szkolny we środę od godz. 16.30.

5. W tym tygodniu wypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota.
W pierwszy czwartek – NOWENNA DO BŁ. ANIELI SALAWY.
W pierwszy piątek – spowiedź od godz. 16.30.
W pierwsza sobotę – wizyta u Chorych z posługa sakramentalną od godz. 8.30.

6. W przyszłą niedzielę Jubileusz Rodzin oraz XXIV Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Msza Święta Rodzin w Kalwarii będzie o godz. 11.00.

7. Bóg zapłać za sprzątnie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy Rodziny z ulicy Zarusinki spod numerów: od 123-138.

rozne-pl-61