Witamy dzisiaj w naszej parafii Ks. Diakona Marcina Pytko, który został skierowany przez Arcybiskupa Metropolitę na roczną praktykę duszpasterską.

Wtorek – godz. 16.00, spowiedź dla dzieci przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Środa - Msza Święta o Błogosławieństwo Boże w Nowym Roku Szkolnym dla Szkół Podstawowych w Sieprawiu i w Łyczance – o godz. 8.00; dla Szkoły Podstawowej w Olszowicach, w kaplicy Olszowicach - o godz. 9.00.

Osiemdziesiąta druga rocznica rozpoczęcia II wojny światowej, na mocy IV rozbioru Polski dokonanego przez Niemcy i Rosję. Modlimy się za ofiary wojen i o pokój w naszej Ojczyźnie i w świecie.

Czwartek – Pierwszy czwartek – Nowenna do Bł. Anieli Salawy. po Mszy o 18 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Piątek - Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
Pierwszy piątek. Spowiedź – od godz. 16.30; w Olszowicach – o 18.30.

Sobota - pierwsza sobota. O godz. 8.30 – wizyta u Chorych z posługą sakramentalną. Zapisy w zakrystii.

W przyszłą niedzielę, 5 września, zbiórka do puszek organizowana przez Caritas, na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym.

W poniedziałek (6 września) rozpoczynamy TRIDUUM przed ODPUSTEM ku czci BŁ. ANIELI SALAWY, w 30 rocznicę beatyfikacji. Uroczystą sumę odpustową, w dzień odpustu, 9 września odprawi Arcybiskup Marek Jędraszewski. Zachęcamy do licznego udziału w Triduum. PROGRAM TRIDUUM jest na tablicach ogłoszeń i na stronie parafialnej.

PONIEDZIAŁEK: godz. 18.00 – Msza Święta w intencji osób starszych i chorych, z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

WTOREK: II Dzień Triduum. Msza Św. o godz. 18:00. Zapraszamy na nią szczególnie dzieci i młodzież, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.

ŚRODA III Dzień Triduum.. 18.00 – Msza Św. Na którą szczególnie zapraszamy rodziny. Spowiedź święta – codziennie pół godz. przed Mszą Świętą.

Zapraszamy do różnych grup formacyjnych w naszej parafii:
- Ministranci spotkania w piątek po mszy wieczornej (chłopcy z 2 kl. i starsi)
- Schola : próby w 2 i 4 sobotę miesiąca w salce pod plebanią o godz. 10:00
- Grupa Apostolska - spotkania w soboty po mszy wieczornej.

Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Słowiańskiej, spod numerów od 24 do 42. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł o zbliżającej się pielgrzymce rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Do wieczności Bóg powołał śp. Zofię Matoga. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu.

rozne-pl-06