Witamy w naszej Parafii nowego wikariusza, Księdza mgr. Dominika Kowynia, który dotychczas pełnił posługę duszpasterską w parafii św. Br. Alberta w Nowym Targu, oraz diakona Krzysztofa Kasprzyckiego, który rozpoczyna roczną praktykę diakońską przed święceniami kapłańskimi. Z okazji rozpoczęcia posługi duszpasterskiej w naszej Parafii, życzymy Księdzu Dominkowi i ks. Diakonowi Krzysztofowi obfitych owoców duszpasterskiej pracy i opieki Bożej za wstawiennictwem Bł. Anieli Salawy.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela - Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

Środa - Po Mszy św. o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą - dla Szkół Podstawowych w Sieprawiu i w Łyczance – o godz. 8.00; dla Szkoły Podstawowej w Olszowicach, w kaplicy Olszowicach - o godz. 9.00.
Pierwszy czwartek – Nowenna do Bł. Anieli Salawy - po Mszy o 18.00

Piątek - Pierwszy piątek. Spowiedź – od godz. 16.30; w Olszowicach – o 17.30.
Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynających rok szkolny.
Po Mszy św. o 18.00 spotkanie wszystkich ministrantów i Lektorów.

Sobota - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Żył w VI w.
Od jego imienia pochodzi nazwa śpiewu liturgicznego określanego jako „śpiew gregoriański”.
I sobota miesiąca. Dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
O godz. 8.30 – wizyta u chorych z posługą sakramentalną. Zapisy w zakrystii.

W środę (7 września) rozpoczynamy TRIDUUM przed ODPUSTEM ku czci BŁ. ANIELI SALAWY - w 100 rocznicę Jej śmierci. 9 września - dzień Odpustu. Punktem kulminacyjnym tegorocznych uroczystości będzie Uroczysta Msza św. w sobotę 10 września, w czasie której bł. Aniela Salawa zostanie ogłoszona patronką Gminy Siepraw. Msze św. odprawi Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Zachęcamy do licznego udziału w uroczystościach odpustowych. PROGRAM TRIDUUM jest na tablicach ogłoszeń i na stronie parafialnej.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Długiej od nr 141 do 306.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.: W tygodniku „Niedziela” polecamy m.in. artykuł o lektorach-mistrzach Polski w piłce nożnej.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Kowalczyk. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

rozne-pl-38