1. Pierwsza niedziela. Po każdej Mszy Świętej – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.
*Łączymy się z Rodzinami w Kalwarii Zebrzydowskiej. Małżonkowie obecni na Mszy Świętej mogą ponowić przyrzeczenia małżeńskie i uprosić u Boga umocnienie więzi małżeńskiej i rodzinnej.

2. We wtorek na Mszy Świętej, o godz. 18.00, rozpoczniemy TRIDUUM przed odpustem ku czci Bł. Anieli Salawy. Z racji 25-lecia beatyfikacji Triduum będzie miało formę Rekolekcji dla naszej wspólnoty parafialnej. Dlatego bardzo prosimy o skorzystanie z tego szczególnego czasu łaski w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia Bożego. Triduum poprowadzi Ks. Stanisław Szczepaniec.

3. PROGRAM TRIDUUM:

Wtorek /6.IX/: godz. 18.00 – Msza Święta z nauką ogólną.

Środa /7.IX/: godz. 6.30 - Msza Święta z nauką ogólną. 8.30 – Msza Św. dla Gimnazjalistów.
10.00 – Msza Św. dla Szkół Podstawowych. 18.00 – Msza Św. z nauką ogólną.

Czwartek /8.IX/: 6.30 – Msza Św. z nauką ogólną. 8.30 – Msza Św. dla Gimnazjalistów.
10.00 – Msza Św. dla Szkół Podstawowych. 15.30 – Spowiedź Chorych.
16.00 – Msza Św. dla Chorych z sakramentem namaszczenia chorych.
17.00 – Spowiedź. 18.00 – Msza Św. z nauką ogólną.
*We czwartek wypada Święto Narodzenia NMP.

4. W piątek wspomnienie Bł. Anieli Salawy. W naszej Parafii – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA. Z racji odpustu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Program odpustu w piątek /9.IX./. Msze Święte będą o godz. 6.30, 8.00, 11.00 i uroczysta Suma o godz. 18.00.
Kazania do południa będzie głosił Ks. Profesor Stefan Koperek. Sumie, o godz. 18.00 będzie przewodniczył Jego Eminencja Ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Po Mszy Świętej będzie PROCESJA ŚWIATŁA z RELIKWIAMI BŁ. ANIELI SALAWY do Starego Kościoła. Relikwie poniosą na zmianę: Franciszkański Zakon Świeckich, Grupa Apostolska i Ochotnicze Straże Pożarne. Wolontariusze poniosą świece.
Liczymy na obecność Orkiestry Sieprawianka i bardzo o to prosimy, a także na obecność strażaków, wszelkich pocztów sztandarowych, wspólnot i całej Parafii.
Będzie to nasze dziękczynienie za 25 lat beatyfikacji naszej Rodaczki i za tak wiele Bożych łask otrzymanych za Jej przyczyną. Będziemy się także modlić o rychłą kanonizację.

5. W przyszłą niedzielę (11 IX) „SIEPRAW BEZ BARIER” o 11.00 Suma. Po Sumie impreza na Stadionie LKS KARPATY.

6. Za miesiąc, 9 października, w naszej parafii będzie WIZYTACJA KANONICZNA. Wizytacji dokona Jego Ekscelencja Ks. Bp Jan Szkodoń. Prosimy wszystkich Parafian o modlitwę, abyśmy poprzez dobre przygotowanie się do Wizytacji i przez Jej przeżycie zgłębiali wiarę w nadprzyrodzoność wspólnoty parafialnej i świadomość, że jesteśmy żywą cząstką Chrystusowego Kościoła.

7. Jutro ogólne porządki przy kościele i plebanii. Plewienie kwiatów. Prosimy chętnych o pomoc. Dziękujemy Rodzinom za sprzątanie na dzisiejszą niedziele. O sprzątanie na odpust prosimy we czwartek po Mszy Świętej i nauce wieczornej, około godz. 19.00, Rodziny z ulicy Zarusinki od numeru 139 do końca.

 

rozne-pl-56