1. Dziś święto Narodzenia NMP i XXVII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.
*Na Sumie – Pielgrzymka Stowarzyszenia Chorych na SM, imienia Bł. Anieli Salawy.
Po Sumie impreza „SIEPRAW BEZ BARIER”.
*Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. Jutro, 9 IX – wsp. bł. Anieli Salawy. W naszej Parafii UROCZYSTOŚĆ ODPUSTU.
*Msze Święte będą o godz. 6.30, 8.00, 11.00 i o godz. 18.00.
Uroczystej Sumie odpustowej, o godz. 18.00, będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Bb Janusz Mastalski. *Kazania do południa będzie głosił Ks. Prof. Lucjan Bielas.
*Zachęcamy do świętowania tego dnia. Przyjdźmy uroczyście i licznie, zwłaszcza na Sumę, o godz. 18.00.

3. Wtorek – Katecheza przed chrzcielna o godz. 19 na plebanii
Środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. *Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie dzieci I-Komunijnych i ich rodziców.
Czwartek – wsp. Najświętszego Imienia Maryi.
Piątek – wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
Sobota – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

4. Trwają prace remontowo-konserwacyjne przy Starym Kościele. W tym tygodniu ukończona została impregnacja gontów na kościele i wymiana gontów zniszczonych na nowe.
*Ukończona została Grota Niepokalanej. Grota z figurą Niepokalanej będzie poświęcona jutro, przez Biskupa Janusza.
*W przyszłą niedzielę ofiary na inwestycje parafialne. Za każdą ofiarę na ten cel – Bóg zapłać!

5. Zachęcamy i zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania w istniejących przy naszej Parafii wspólnotach. Ks. Bartłomiej prowadzi wspólnotę ministrantów i lektorów, oraz scholę; Ks. Michał Grupę Apostolską i Grupę Małego Apostoła.

*Wychodząc naprzeciw pragnieniom niektórych Rodzin, pragniemy utworzyć Kręgi Rodzin Kościoła Domowego. Rodziny chętne do uczestniczenia w tej formie duszpasterstwa, prosimy o zgłaszanie się do Ks. Michała.
Również mamy możliwość zorganizowania duszpasterstwa dla osób głucho-niemych.
Zgłoszenia również u Ks. Michała.

6. Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na piknik integracyjny „Siepraw Bez Barier”, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 12:30 przy Hali Sportowej w Sieprawiu. W programie animacje i konkursy oraz poczęstunek. W razie niepogody impreza odbędzie się na Hali Sportowej.

7. Ośrodek Kultury i Sportu zachęca do zapisu na Sieprawski Bieg Przełajowy, który odbędzie się w sobotę 21 września na terenie Góry Rusinki w Sieprawiu. Na bieg obowiązuje rejestracja elektroniczna. Udział dzieci i młodzieży bezpłatny. Szczegóły na stronie internetowej Gminy Siepraw.

8. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Krakowskiej spod numerów: 135-170.

rozne-pl-47