Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.30 Nieszpory.

Kalendarz liturgiczny:

Środa – Po Mszy św. o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Rozpoczęcie TRIDUUM przed ODPUSTEM ku czci BŁ. ANIELI SALAWY -  w 100 rocznicę Jej śmierci. W środę i czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Kazania, które wprowadzą nas w duchowe przeżycie uroczystości odpustowej będzie głosił ks. Adam Podbiera. Informacje o uroczystościach są na plakatach i stronie internetowej naszej parafii.

Czwartek - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Popularnie nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Obrzęd pobłogosławienia nasion przeznaczonych do siewu.

Piątek – Dzień Parafialnego Odpustu ku czci bł. Anieli Salawy. Msze św. O godz.: 6.30, 8.00, 11.00. O godz. 18.00 Uroczystą Mszę św. odprawi ks. Marcin Pytko, wikariusz parafii w Trzemeśni. Po Mszy św. nowenna do bł. Anieli Salawy. W Olszowicach nie będzie Mszy św. Po Mszy św.  o 18.00 zapraszamy młodzież od kl. VII na spotkanie Grupy Apostolskiej.

Sobota Przedłużeniem Uroczystości Odpustowej i 100 – lecia śmierci bł. Anieli Salawy będzie Msza św. o godz. 18.00 odprawiona przez Metropolitę Krakowskiego Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego w czasie której bł. Aniela Salawa zostanie ogłoszona Patronką Gminy Siepraw. Zapraszamy wszystkich Parafian i mieszkańców naszej Gminy. Po Mszy św. zapraszamy na wspólny posiłek w ogrodzie przed plebanią.

W przyszłą niedziele na Mszę św. o 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci. Podobnie jak w zeszłym roku szkolnym, Msza św. będzie dedykowana dla nich.

Zapraszam również wszystkich chętnych chłopców do zasilenia grona Liturgicznej Służby Ołtarza (czyli ministrantów i lektorów). Kandydatów prosimy o kontakt z ks. Dominikiem.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie kościoła we czwartek po Mszy św. o 18.00 prosimy parafian z ul. Wesołej, Staropolskiej, Wielickiej, Kawęciny, Prostej i Akacjowej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, dla dzieci miesięcznika „Staś” i „Małego Gościa”, dwumiesięcznika „Miłujcie się” oraz bezpłatny „Poradnik dla Rodziców”. 

 

rozne-pl-62
946511
Dzisiaj: 43
Wczoraj: 360
Ten miesiąc: 3.971