Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne m. in. na poprawę oświetlenia w prezbiterium i na wymianę drzwi w kościele.

Po Mszach św. przed kościołem będzie można wspomóc materialnie Komitet Społeczny „Serce Pełne Nadziei”. Fundacja zbiera na kosztowne leczenie, turnus rehabilitacyjny oraz sprzęt ortopedyczny dla chorego Olka. Chłopczyk choruje na zanik kości udowej. 

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - Po Mszy św. o 18.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Wtorek - wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, koreańskich męczenników, którzy ponieśli śmierć męczeńską w XIX wieku.

Środa - święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Po Mszy wieczornej - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek - wspomnienie św. Ojca Pio z Petrelciny, (1887-1968) kapłana, słynnego włoskiego stygmatyka. Od godz. 16.30 – spowiedź przed Odpustem. Msza św. w Olszowicach o 18.00.

Sobota - o godz. 17.00 Nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać parafialną uroczystość odpustu ku czci naszego Patrona św. Michała Archanioła. Suma z procesją Eucharystyczną będzie o godz. 11:30. Uroczystą Sumę odprawi ks. Michał Curzydło. W dniu odpustu po Mszach św. przed kościołem młodzież naszej parafii przeprowadzi kwestę na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży w parafii i w dekanacie.

Kilka miesięcy temu burza zniszczyła urządzenie sterujące kurantami na wieży kościoła. W ostatnich dniach zostało zakupione nowe urządzenie. Dziękujemy firmom: KRAUS, DREWEX, PITALA, MALEC POMPY, MARK, MARKO, ED MET, AGAWI, BAF i SKLEP EURO, które zasponsorowały to urządzenie. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego
w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Zarusinki od nr 101 do 162.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.: W tygodniku „Niedziela” polecamy m.in. świadectwo góralki z Poronina, która została marines i służąc w elitarnym wojsku, usłyszała w sercu powołanie do służby Bogu.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Rozalię Dyrda. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

rozne-pl-35