W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość odpustu ku czci św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii. Suma odpustowa z procesją o godz. 11.30. Uroczystej Sumie będzie przewodniczył Ks. Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Myślenicach ks. Zdzisław Balon. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować dzisiejszą Uroczystość i w niej uczestniczyli.

Po południu o 15:30 Nieszpory. O 16:00 Msza Św. wieczorna. Po Mszach św. przed kościołem młodzież naszej parafii prowadzi kwestę na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży w parafii i w dekanacie.

Dzisiaj zapraszamy na premierę nowego filmu o bł. Anieli Salawy pt. „Z nadmiaru miłości”, która odbędzie się o godz. 17.30 w sali konferencyjnej przy szkole w Sieprawiu.

Kalendarz liturgiczny:

Środa - wspomnienie św. Wincentego a Paulo. kapłana, założyciela zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia. Żył w XV w. Po Mszy wieczornej - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek - wspomnienie św. Wacława, (X w.) męczennika i głównego patrona Czech i katedry wawelskiej.  

Piątek - Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla Grupy Apostolskiej.

Sobota - wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła (ok. 345- 419), któremu zawdzięczamy rozpropagowanie znajomości Pisma św. w Kościele przez jego łacińskie tłumaczenie zwane Wulgatą. O godz. 10 w salce na plebani spotkanie dla scholii i Małego Apostoła. O 17.30 Nowenna do św. Michała Archanioła.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii w sanktuarium przedstawicieli wspólnoty Neokatechumenalnej z Krakowa, którzy przedstawią nam główne idee tego ruchu i zaproszą do uczestnictwa w katechezach w naszej parafii.

Ze względu na duże zainteresowanie parafialną pielgrzymką do Szczepanowa, Porąbki Uszewskiej, Zabawy i Wał-Rudy informujemy, że są jeszcze dodatkowe miejsca. Można zapisać się w zakrystii. Wszystkich wyjeżdzających prosimy o zbiórkę na parkingu 30 września (tj. sobota) o godz. 7:30. Koszt to 70 zł.

Zachęcamy chłopców z klas II i III do zostania ministrantami. Szczegółowe informacje u ks. wikariusza Dominika.

Dziękujemy parafianom z ulic: Dworska i Zagórze za zebrane ofiary na sprzątanie kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel. Dziękujemy także panom, którzy wykosili trawę przy Sanktuarium, Starym Kościele i Marcinku.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz gazetki parafialnej „Archanioł”. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Misja specjalna Ojca Pio”.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wacława Przęczka, śp. Krystynę Kurek i śp. Cecylię Dobosz. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

rozne-pl-16
946522
Dzisiaj: 54
Wczoraj: 360
Ten miesiąc: 3.982