1. W dniu dzisiejszym przeżywamy ODPUST PARAFIALNY, ku czci Św. Michała Archanioła.
Uroczystej Sumie koncelebrowanej – o godz. 11.30 – będzie przewodniczył Ks. Józef Litwa, nasz parafianin, który w tym roku przeżywa 20 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Kazania na wszystkich Mszach Świętych głosi tegoroczny Rekolekcjonista Wielkopostny, Ks. Dr Andrzej Scąber.
Witamy serdecznie Parafian, wszystkich gości i pielgrzymów przybyłych do naszej wspólnoty, na uczczenie św. Michała Archanioła i wspólne uwielbienie Boga w Trójcy Świętej Jedynego przy relikwiach Bł. Anieli Salawy.
Witamy w sposób szczególny obecnych Kapłanów.
Msze Święte - jak w każdą niedzielę prócz Sumy, która dzisiaj jest o godz. 11.30. Po południu: o godz. 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. Wtorek – wsp. Św. Wincentego a Paulo, kapłana
Spotkanie z rodzicami klas trzecich, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej
O godz. 19.00 -Spotkanie Chóru Parafialnego
Środa - wsp. Św. Wacława, męczennika.
*Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
*Po Nowennie spotkanie z przedstawicielami Żywych Róż. Prosimy o obecność wszystkich ZELATORÓW.
Czwartek – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW: MICHAŁA, GABRIELA i RAFAŁA
*Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III.
Piątek - wsp. Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
*Po Mszy Św. wieczornej spotkanie Wolontariatu.
Są wolne miejsca na wyjazd wolontariatu do Włoch w dniach 7-14 XI br., chętnych zapraszamy na piątkowe spotkanie.
Sobota -wsp. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
I sobota. Wyjazd do Chorych z posługą sakramentalną, od godz. 8.30.
*Po Mszy Św. wieczornej spotkanie Grupy Apostolskiej i Małego Apostoła

3. W sobotę rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych.
Nabożeństwa Różańcowe we wszystkich kościołach i kaplicach będą do 31 października. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec (przynajmniej 5 dziesiątków) w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie. Trzeba odmówić 5 dziesiątków bez przerwy z rozmyślaniem danej tajemnicy. Nabożeństwa Różańcowe będą w naszym kościele przed Mszą Świętą, o godz. 17.00.

4. Za dwa tygodnie będziemy przeżywać Wizytację Kanoniczną, którą przeprowadzi Jego Eksc. Ks. Bp Jan Szkodoń. 9 X, o godz. 16.00 Ks. Bp udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Szczegóły wizytacji podamy w przyszłą niedzielę. Módlmy się aby to religijne przeżycie ożywiło w naszych rodzinach i w naszej wspólnocie naszą pobożność i religijność.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i wokół kościoła na uroczystość odpustową. O sprzątanie w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Zakątek, spod numerów 2 – 21 (cała ulica).

6. Bóg zapłać za uświetnienie dzisiejszej uroczystości odpustowej.

7. Powiatowa Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 1 października mieścić się będzie pod nowym adresem: Myślenice, ul. Słowackiego 100A. Telefony i faksy pozostają bez zmian.

8. Do wieczności odeszła + Franciszka Tylek. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

 

rozne-pl-04