1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość odpustu ku czci św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii. Msze Święte – jak zwykle, prócz Sumy, która będzie o godz. 11.30. Uroczystej Sumie będzie przewodniczył nasz Rodak Ks. Jerzy Dziura. Ks. Jerzy, w tym roku przeżywa 50-lecie swoich święceń kapłańskich. Cieszymy się, że przyjął zaproszenie do rodzinnej Parafii by razem ze swoimi rodakami mógł dziękować Bogu za łaskę kapłaństwa. Ks. Jerzy Dziura należy do Zakonu Ojców Pijarów. Obecnie pracuje w Parafii Matki Bożej Ostrobramskiej, w Krakowie.
Modlimy się o zdrowie i siły dla Czcigodnego Jubilata, dla Kapłanów Rodaków oraz o nowe Powołania z naszej Parafii.

2. Polecamy Opiece Bożej wszystkie rodziny i kapłanów z naszej Parafii. Obecnie z Sieprawia jest 4 kapłanów diecezjalnych, jeden zakonny; dwie siostry zakonne i dwóch kleryków przygotowujących się do kapłaństwa w zakonach: franciszkańskim i duchaków.

3. Witamy i pozdrawiamy wszystkich zgromadzonych na Eucharystii: Parafian i przybyłych do nas Gości. Niech Bóg umocni wszystkich swoją łaską. Dla otrzymania łaski odpustu trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencji Ojca Świętego.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości…

5. Jutro, pierwsze nabożeństwo różańcowe. Wspólny różaniec będzie w miesiącu październiku, codziennie pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną; w niedzielę o 15.30. Przy kaplicy w Łyczance, o godz. 17.00; w niedziele o 15.00.
*Nabożeństwa Różańcowe będą poświęcone modlitwie za Polskę. W naszych modlitwach módlmy się o szczęśliwe Wybory do Parlamentu. Karta wyborcza to będzie wybór nie między jedną a drugą partią. To będzie wybór między jedną a drugą ideologią.

6. We środę – o godz. 17.00 spotkanie wszystkich zelatorów Żywych Róż /w Kaplicy Matki Bożej/. *We czwartek – NOWENNA DO BŁ. ANIELI SALAWY; spotkanie FZŚ i spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII.*W pierwszy piątek – spowiedź od godz. 16.30.
W pierwszą sobotę – wyjazd do Chorych w domach – od godz. 8.30.
*W przyszłą niedzielę – liturgię św. ubogaci Zespół Muzyczny z Donbasu. Po Mszy Świętej będzie kwesta na Fundację Pomoc Polakom w Donbasie.
*O godz. 17.00 w przyszłą niedzielę – spotkanie wszystkich Członków DRP przy Ognisku.

7. Bóg zapłać za sprzątanie na dzisiejszą Uroczystość. O sprzątanie Domu Bożego, w sobotę, od godz. 8:00, prosimy parafian z ul. Jagodowej od numeru do 16 do 30.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszej „Niedzieli” artykuł o wspólnocie Rycerzy św. Michała Archanioła

9. W tym tygodniu w Liturgii Świętej wspominamy: św. Hieronima, św. Teresę od Dzieciątka Jezus, św. Aniołów Stróżów, św. Franciszka z z Asyżu, św. Faustynę Kowalską. Solenizantom życzymy wiele Bożych łask.

10. W czwartek, w Starym Kościele, o godz. 19.00 Koncert Orkiestry ze Szkoły Muzycznej w Budapeszcie oraz Big Bendu ze Szkoły Muzycznej ze Świątnik Górnych.
*6 X, o godz. 15.00 przy Szkole Podst. w Sieprawiu bezpłatne szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

11. Do wieczności Bóg powołał śp. Annę Galas, Stefana Pławeckiego, Stanisława Machaja i Teresę Bujas, której pogrzeb będzie w poniedziałek o 16.00.
Dobry Jezu, a nasz Pane daj im wieczne spoczywanie.

 

rozne-pl-30
940769
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 85
Ten miesiąc: 3.295