Pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej – adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15:30 nabożeństwo różańcowe, o 16:00 Msza Św.

Nabożeństwo różańcowe - codziennie o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:30.

W Olszowicach w tygodniu o 18.00, w piątek i w niedzielę - pół godz. przed Mszą.

W Łyczance o godz. 17:00 a w niedziele i święta o 15:00.

Zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym. Dzieci uczestniczące w modlitwie różańcowej będą otrzymywały specjalne obrazki.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość do dziś wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła; w tym dniu imieniny obchodzi Ojciec Święty Franciszek – przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu polecajmy go Bożej Opatrzności.

Środa – wspomnienie Święta Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnicy, mistyczki, Apostołki Bożego Miłosierdzia.

Czwartek – Nabożeństwo różańcowe połączone z nowenną do bł. Anieli Salawy O 18.00 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Po Mszy spotkanie członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Piątek - wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad muzułmańską pod Lepanto w 1571 roku.

Pierwszy piątek. Spowiedź – od godz. 16.30; w Olszowicach – o 17.30. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Grupy Apostolskiej.

Sobota – spotkanie dzieci z scholii i Małego Apostoła o godz. 10:00 w salce na plebani.

W niedzielę 9 października po Mszach św. w sanktuarium i w kaplicy w Olszowicach odbędzie się kiermasz „Ciast i zabawek rękodzieła” połączony z kwestą dla Oliwiera z Wadowic chorego na SMAI.  Informacje na plakatach.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Zacisze od nr 41 do 98.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci oraz: „Gość Ekstra” poświęcony Bożemu Miłosierdziu i św. Faustynie w cenie 12 zł. W „Niedzieli” polecamy artykuł o nadaniu gminie Siepraw patronki.        Zachęcamy do nabycia nowej gazetki parafialnej „Archanioł”. Cena 1 zł.

W czasie kwesty w zeszłą niedzielę dla chorego Olka zebrano 4557 zł i 20 dolarów. Fundacja „Serce Pełne Nadziei” składa serdeczne podziękowania.

W gablotach w kościele i przed kościołem jest wywieszony projekt nowych drzwi do naszego kościoła, który został zatwierdzony przez komisje budownictwa sakralnego kurii metropolitalnej w Krakowie.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Grzegorza Kowalskiego. Polecajmy Go miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

rozne-pl-65