Dzisiaj 15.30 – Nabożeństwo Różańcowe; 16.00 – Msza Święta. Nabożeństwo różańcowe - codziennie, o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:30. W Olszowicach w tygodniu o 18.00, w piątek i w niedzielę - pół godz. przed Mszą. W Łyczance o godz. 17:00 a w niedziele i święta o 15:00.

Przeżywamy dniu dzisiejszym XXII Dzień Papieski i 44 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przy tej okazji można wesprzeć fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” do puszek przed kościołem.

Młodzież z Grupy Apostolskiej naszej parafii od dzisiejszej niedzieli, przez kolejne niedziele, a także w Uroczystość Wszystkich Świętych rozprowadzać będzie znicze w związku ze zbliżającym się wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby młodzieży zaangażowanej w działalność Grupy Apostolskiej, w tym na dni skupienia i wiele różnych inicjatyw.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

Wtorek – święto św. Łukasza, ewangelisty.

Czwartek - uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa

Piątek- modlitewne Jerycho, które rozpoczyna się o 15.00 koronką do Miłosierdzi Bożego a kończy o 21.00. Po Mszy św. o 18 zapraszamy na modlitwę uwielbienia. Zapraszamy młodzież na spotkanie Grupy Apostolskiej po Mszy wieczornej.

Sobota – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego. Spotkanie Małego Apostoła i scholii o godz. 10:00 w salce na plebani.

W następną niedzielę będziemy gościli w naszej parafii o. Mirosława Ziębę, karmelitę pracującego wśród polonii w Usolu Syberyjskim. Po Mszach św. będzie można wesprzeć materialnie Ojców Karmelitów.

Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, roczne i jednorazowe, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii i w kancelarii. Kartki na wypominki są na stoliku z prasą. Wypominki będą czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.

Z radością informujemy, że w dniu wczorajszym odbyło się błogosławieństwo nowych moderatorów i animatorów Grup Apostolskich. Wśród nowych moderatorów i animatorów są także nasi parafianie: Piotr Bujas, Anna Madej, Gabriela Kiszka, Justyna Pietrzyk. Życzymy im wszelkich łask Bożych oraz zapału do wykonywania posługi.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Biskupiej, Brzozowej i Zakątek.

Grupa Misterium działająca przy parafii narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach zaprasza na spektakl „Gość Oczekiwany”. Wyjazd 23.10.2022 (niedziela) z parkingu przy kościele o godz. 16:50. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii do piątku.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: m. in. „Gość Ekstra” poświęcony Bożemu Miłosierdziu i św. Faustynie w cenie 12 zł. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Jan Paweł na cenzurowanym”. Zachęcamy do nabycia nowej gazetki parafialnej „Archanioł”. Cena 1 zł.

rozne-pl-11
940769
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 85
Ten miesiąc: 3.295