Dzisiaj obchodzimy Uroczystość św. Jana Pawła II, głównego Patrona województwa małopolskiego.

W rozpoczynającym się dzisiaj Światowym Dniu Misyjnym, gościmy w naszym kościele wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu" z Krakowa. Wolontariusze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy Świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na budowę studni w afrykańskiej Angolii, Ghanie i Namibii. 

Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o 15.30 a w tygodniu o 17.30. Po Mszy św. o 16.00 kolejna katecheza prowadzona przez wspólnotę Neokatechumenatu.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, arcybiskupa lwowskiego obrządku łacińskiego (+ 1923 r.)

Czwartekwspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy (+ 1913 r.)

Piątek – spotkanie Grupy Apostolskiej po wieczornej Eucharystii.

Sobota - Święto Świętych Szymona i Judy Tadeusza, apostołów. Spotkanie dla dzieci ze scholii i małego apostoła o 10 w salce na plebani.

Wypominki, roczne i jednorazowe, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii i w kancelarii. Kartki na wypominki są na stoliku z prasą. Wypominki będą czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00. W Olszowicach o 9.30

W dzisiejszą niedzielę nasza parafialna Grupa Apostolska prowadzi akcję „znicz” przed wejściem do zakrystii. Zachęcamy do zakupu zniczy na groby naszych bliskich. Ofiary będą przeznaczone na działalność Grupy Apostolskiej w tym na dni skupienia oraz rekolekcje.

Następna niedziela (29 październik) będzie w naszej Parafii Niedzielą Modlitwy o poszanowanie życia ludzkiego i budowanie relacji miłości w rodzinach. Kazania będzie głosił ks. Edward Hodurek, pallotyn. Po Mszach św. będzie możliwość nabycia publikacji religijnych (książki, modlitewniki itp.)

Dziękujemy parafianom z ulic: Długa i Wesoła za zebrane ofiary na sprzątanie kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. W „Niedzieli” polecamy m. in. artykuł pt. „Kiedy rozgrzesza większy grzesznik”.

Na regałach z prasą są również nowe kalendarze parafialne na 2024 r. ze zdjęciami naszych kościołów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp.  Celinę Tyszka, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

rozne-pl-60