1. W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
*Dzisiejsze ofiary składamy na spłacenie Pomnika „Naucz nas być wolnymi”. Do zapłaty mamy jeszcze 21 tysięcy zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, dzięki którym mogliśmy tak godnie uczcić rocznice odzyskania Niepodległości Ojczyzny i wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską.
*W zakrystii można nabyć małą książeczkę pod tytułem: „Błogosławiona Sieprawianko, naucz nas być wolnymi”. Może być ona miłą pamiątką dla świątecznych gości i dla nas - pamiątką przeżytych wspólnie podniosłych wydarzeń. Każdy egzemplarz zakupionej książeczki przyczyni się do dalszego rozwoju kultu Błogosławionej naszej Rodaczki.

2. Dzisiaj, na Sumie, uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego. Po południu: godz. 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

3. Od jutra rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. W dalszym ciągu zachęcamy do licznego uczęszczania na Roraty.

4. W tym tygodniu rozpoczynają się spowiedzi adwentowe w naszym dekanacie. Będziemy służyć w konfesjonale: we środę – w Krzyszkowicach, w czwartek – w Świątnikach Górnych, w piątek w naszej Parafii, w sobotę – w Rzeszotarach i w Mogilanach. PROGRAM spowiedzi w naszej Parafii (w piątek): do południa, od godz. 8.00 do 12.00, z przerwą o 9.30; po południu, od 14.30 do 18.00, z przerwą o 16.30; w Olszowicach, o godz. 18.00 i Msza Święta zaraz po spowiedzi.
W dzień spowiedzi Msza Św. rano będzie o 7.30 a wieczór (roraty) o 18.00.
*Wizyta u Chorych, u których nie byliśmy w sobotę, będzie również w ten piątek. Rozpoczęcie odwiedzin o godz. 8.00.
*JERYCHO W SIEPRAWIU będzie – jak w każdy trzeci piątek. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej od godz. 15.00 do godz. 21.00.

5. Bóg zapłać za zbiórkę żywności w sklepach DELIKATESY CENTRUM i EURO, którą Caritas Parafialny przekaże rodzinom i osobom biednym. Bóg zapłać właścicielom sklepów, wolontariuszom, nauczycielom – opiekunom wolontariatu i właścicielom samochodów, którymi był zorganizowany transport. Robienie paczek – jutro, po południu. Prosimy o pomoc Sekcję Charytatywną DRP.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest płyta z najpiękniejszymi kolędami w wykonaniu na gitarze przez VADYMA GAVVA. W dzisiejszej Niedzieli przeczytamy min. o nowych możliwościach dla kół gospodyń wiejskich.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Słowiańskiej spod numerów: 56 – 84.

8. 17 grudnia, jutro, o godz. 18.00, w Szkole Podstawowej w Sieprawiu odbędzie się spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera w ramach programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. W Programie między innymi informacje o wsparciu finansowym realizacji przedsięwzięć.

9. Do wieczności odeszła śp. +Krystyna Burda.
Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.

rozne-pl-71