1. Niedziela radości – gaudete. Liturgia trzeciej niedzieli adwentowej zachęca nas do radości, bo Pan jest blisko.
*Dziś (13 grudnia) – Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
*W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie.
*Po południu: 15.30 – Nieszpory z modlitwą za Ojczyznę; 16.00 – Msza Święta.

2. Szczególną radością naszej Wspólnoty Parafialnej, były Śluby Wieczyste, złożone Bogu w uroczystość Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, 8 grudnia, w Bazylice OO. Franciszkanów w Krakowie, przez naszego Parafianina, Dawida Bujasa. Niech Matka Boża ma go w swojej Opiece.

3. Od czwartku rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.
*Roraty są codziennie, o godz. 17.00.
*Prosimy o przystępowanie do sakramentu pokuty i pojednania przed mszami świętymi, aby w bezpośrednim czasie przed Bożym Narodzeniem umożliwić spowiedź tym, którzy nie mogą z tego sakramentu już teraz skorzystać.

4. Spowiedź u Chorych w domach, u których jeszcze nie był kapłan w tym miesiącu, będzie w sobotę 19 XII od godz. 8:30. Prosimy tych Chorych zgłaszać w zakrystii.

5. Poniedziałek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła *Katecheza przed chrztem dzieci o godz. 18.00 na plebanii.

Piątek – trzeci piątek. JERYCHO W SIEPRAWIU w godzinach od 15.00 do 21.00.
Rozpoczęcie wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia.
Zakończenie wspólnym Apelem Maryjnym.

6. Służba kościelna zakończyła roznoszenie opłatków. Bóg zapłać za wszelkie ofiary przy tym składane, które są częścią wynagrodzenia dla pana kościelnego i pana organisty za posługę w naszej parafii. Jeśli do którejś rodziny jeszcze opłatki nie dotarły, można je nabyć w zakrystii.

7. Przy wyjściach z kościoła można nabyć u ministrantów kredę i kadzidło. Ofiary przy tym składane będą na cele Liturgicznej Służby Ołtarza. Kredę i kadzidło poświęcimy w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech króli 6 I).

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na dekoracje świąteczne. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, prosimy rodziny z ulicy Długiej, spod numerów: 111 – 130.

9. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy, którą można nabyć na stolikach przy wyjściu z kościoła. W „Małym Gościu” jest dodatek z pieśniami na płytce dla dzieci.
W dzisiejszym numerze NIEDZIELI – „Jak przetrwać COVID”

rozne-pl-19
940278
Dzisiaj: 344
Wczoraj: 254
Ten miesiąc: 2.804