Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Świece są do nabycia w zakrystii.

Dzisiaj po Mszach Świętych Grupa Apostolska rozprowadzać będzie sianko na stół wigilijny.

Spowiedź adwentowa, na Boże Narodzenie w naszej parafii będzie w piątek 16 XII. W godz. od 8.00 do 12.00, przerwa od 9.30 do 10.00 i od 14.30 do 18.00. przerwa od 16.00 do 16.30. Parafian z Olszowic prosimy, aby z korzystali ze spowiedzi, w kościele parafialnym. W czasie spowiedzi Komunia św. będzie rozdzielana co 20 minut.

Spowiedź i Komunia u chorych w domach, u których jeszcze nie był kapłan w tym miesiącu, będzie w sobotę 17 XII od godz. 8:30. Prosimy tych chorych zgłaszać w zakrystii.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - 17.30 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych.

Wtorek Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii.

Środa - Wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła to hiszpański karmelita, żyjący w XVI w., jeden z największych mistyków i Teologów duchowości. Na Mszy św. o 6.30 będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny.

Piątek – DZIEŃ SPOWIEDZI. Jerycho w Sieprawiu. Możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach 15.00 – 21.00. Rozpoczęcie – wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie o 21.00 Apelem Jasnogórskim.

Sobota - Po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na uroczyste zaświecenie choinki na placu przed plebanią. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy młodzież na spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek po Mszy wieczornej, a dzieci na scholę i Małego Apostoła w sobotę o 10 w salce na plebani.

W przyszłą niedzielę trzecia niedziela miesiąca – składka z Mszy św. na inwestycje, m. in. na wymianę drzwi w kościele.

Dziękujemy bardzo państwu Irenie i Kazimierzowi Matoga za wykonanie tablic informacyjnych na obu naszych cmentarzach.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątnie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8:00, prosimy rodziny z ul. Wrzosowej od nr 51 do 132.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w „Niedzieli” polecamy świadectwo „Sama nie dałabym rady”.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Edwarda Dziurę i śp. Bernardynę Krawczyk. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie….

Ogłoszenia 11.12.22 r.

  1. W niedzielę 18 grudnia w czasie finału XXI Konkursu szopek trwać będzie kiermasz bożonarodzeniowy na którym szkoły z gminy Siepraw, koła zainteresowań i lokalni rękodzielnicy wystawiać będą świąteczne ozdoby, dekoracje. Na scenie zaprezentują się dzieci z grupy baletowej i tańca nowoczesnego, dzieci ze szkoły z Łyczanki, animatorzy zaproszą dzieci do wspólnej zabawy i konkursów a na finał kiermaszu o godzinie 18.00 wystąpi Orkiestra Dęta Sieprawianka.

  2. Organizatorzy akcji „Z NAMI NIE JESTEŚ SAM" zapraszają do wzięcia udziału w trzeciej edycji świątecznego wsparcia dla osób samotnych z gminy Siepraw. W tym roku przygotowywane są świąteczne paczki dla 55 osób. Wspomóc akcję można przekazując kawę, herbatę, słodycze, świąteczne wypieki, potrawy wigilijne i świąteczne oraz dekoracje i ozdoby o charakterze Bożonarodzeniowym. Zbiórka darów odbędzie się w dniach 16-17 grudnia w 5 supermarketach na terenie gminy Siepraw: Dino w Zakliczynie, Euro Sklep w Czechówce i Sieprawiu, Delikatesy Centrum w Sieprawiu. Dary można również dostarczać do Chrupiących Kurczaków przy ulicy Zarusinki 141. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

  3. W dniach 16 – 18 grudnia Burmistrz Miasta i Gminy Świątnicki Górne zaprasza na III Świątnicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Informacje na plakatach.

  4. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie kwesta na pomoc w leczeniu chorej 3 – letniej Nadii Frontczak z Łodzi, na operację serca i przeszczep wątroby. Organizatorami są rodzice i Fundacja Siepomaga.

 

 

rozne-pl-03
940290
Dzisiaj: 356
Wczoraj: 254
Ten miesiąc: 2.816