1. Pierwsza niedziela: adoracja Najświętszego Sakramentu.
*Wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.
*Rozpoczyna się 11. Tydzień Biblijny.
*Po południu: 15.30 – Nabożeństwo majowe; 16.00 – Msza Święta.

2. Poniedziałek – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
Środa - UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA BISKUPA i MĘCZENNIKA, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.
*Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII.

3. W przyszłą niedzielę, w naszej Parafii będzie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Msza Święta pierwszokomunijna będzie na sumie, o godz. 11.00.
Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpi 39 dzieci.
Msza Święta w Olszowicach będzie bez zmian, czyli o godz. 9.30.

4. Próby przed Pierwszą Komunią Świętą będą po Mszach wieczornych: 6 maja (poniedziałek), 7 maja (wtorek) i 9 maja (we czwartek)
*Spowiedź święta dzieci – w sobotę, o godz.9.30. Spowiedź będzie poprzedzona nabożeństwem pokutnym i odnowieniem Przyrzeczeń chrzcielnych.

5. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej, dzieci klas IV, będzie w przyszłą niedzielę 19 maja o godz. 9.30.

6. W przyszłą niedzielę, w procesji z Katedry na Skałkę, z okazji św. Stanisława, weźmie udział delegacja z naszej Parafii wraz z relikwiami Bł. Anieli Salawy. Chętnych prosimy o kontakt z siostrą przełożoną Trzeciego Zakonu Anną Pietrzyk.

7. Zachęcamy do licznego udziału w Nabożeństwach majowych czy to w kościele, czy przy kapliczkach przydrożnych. Sławmy Najświętszą Maryję i zawierzajmy Jej Opiece Ojczyznę i świat.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy Rodziców dzieci komunijnych.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Aktualne numery znajdują się na stolikach przy wyjściu z Kaplicy Matki Bożej i przy głównym wyjściu z kościoła. W Niedzieli polecamy m.in. artykuł "Niechciane pamiątki" poruszający problem śmieci w naszym otoczeniu.

10. Trwa rekrutacja dzieci w wieku 6-16 lat do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świątnikach Górnych na rok szkolny 2019/2010. Zapisy do 31 maja 2019 r. Szczegóły w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-19.00.

11. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że 15 maja upływa termin na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie. Od ubiegłego roku wnioski składane są obowiązkowo w aplikacji internetowej. Prosimy, by nie czekać do ostatniej chwili. Wcześniejsze wysłanie wniosku pozwoli na uniknięcie zarówno problemów technicznych, jak i kolejek w placówkach ARiMR.

12. Do wieczności odszedł śp. +Władysław Szczurek. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie.

rozne-pl-73