1. Ufni w Opatrzność Bożą nie ustawajmy w modlitwach o wygaszenie groźnej epidemii koronawirusa i zachowujmy się zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski i zgodnie z postanowieniami naszego Biskupa Krakowskiego.
Zgodnie z zaleceniami Dekretu, Komunię Świętą będziemy udzielać na rękę.
* Msze Święte w niedziele o stałej porze. Od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej, na czas zagrożenia epidemiologicznego (do 29.03), są dyspenzowane osoby chore, starsze, o słabej odporności oraz dzieci objęte obowiązkową kwarantanną a także osoby, które czują obawę przed zarażeniem. Równocześnie informujemy, iż Księża Biskupi zalecają wiernym przeżywanie Mszy Świętej przez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe.

2. Odwołane zostają Rekolekcje Wielkopostne, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
*Sakrament bierzmowania zostaje przesunięty na inny termin, o którym poinformuje nas Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.
*Odwołane są spotkania formacyjne wszelkich Grup Parafialnych.
*Nie będzie dyżurów w Katolickiej Poradni Życia Rodzinnego.

3. Codziennie o godz. 16.30 będzie Wystawienie Najświętszego Sakramentu ze śpiewem Suplikacji za Ojczyznę, za naszą Archidiecezję i o ustanie epidemii.
Kościół będzie otwarty przez cały dzień aby umożliwić wiernym nawiedzenie Pana Jezusa obecnego w tabernakulum z osobistą modlitwą.

4. Msze Święte rano i wieczór zostają bez zmian (godz. 6.30 i 17.00) – z myślą o osobach, które zamówiły daną intencję wraz z najbliższą rodziną.

5. W tym tygodniu: Środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Modlitwa za Ojczyznę. Czwartek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze Święte: 6.30, 17.00; w Olszowicach o 18.00. Piątek - trzeci piątek. JERYCHO W SIEPRAWIU od godz. 15.00 do 21.00.

6. Arcybiskup Marek Jędraszewski Edyktem z dnia 2 marca 2020 roku (Nr 601/2020 oraz Nr 600/2020) ogłosił decyzję o rozpoczęciu procesu kanonizacyjnego rodziców św. Jana Pawła II: Sługi Bożego Karola Wojtyły – seniora, ojca św. Jana Pawła II, papieża i Służebnicy Bożej Emilii Wojtyły z d./ Kaczorowskiej.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty. O sprzątanie w sobotę, o godz. 8.00 prosimy: wewnątrz kościoła – Parafian z ulicy Górskiej, spod numerów 1 – 15; wokół kościoła – rodziny kandydatów do bierzmowania (własny sprzęt – grabie itp.).

8. W zakrystii są Baranki Wielkanocne z Caritas, na Fundusz Pomocy Chorym i potrzebującym pomocy.

rozne-pl-49
946525
Dzisiaj: 57
Wczoraj: 360
Ten miesiąc: 3.985