O 15.30 nieszpory, o 16:00 Msza św.

Gościmy w naszej parafii w przedstawicieli wspólnoty Neokatechumenalnej z Krakowa, którzy przedstawią nam główne idee tego ruchu.

Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne. Pierwsza katecheza odbędzie się w dzisiaj po Mszy św. wieczornej w kościele, czyli o godz. 17.00. Katechezy będą kontynuowane w niedziele (o 17.00) i środy (o 18.30).  Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Zakończyła się tegoroczna wizyta duszpasterska w naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom za gościnność i życzliwość oraz wszelkie uwagi dotyczące spraw parafialnych. „Bóg zapłać” za ofiary składane przy okazji kolędy, które przeznaczone są m. in. na cele diecezjalne tj. seminarium duchowne, dom księży emerytów, misje oraz potrzeby osobiste kapłanów.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego (1567-1622) biskupa Genewy, gorliwego misjonarza zabiegającego o nawrócenie protestantów. Propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.

Środa - Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła (I w.). To nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan. Po Mszy św. o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek - wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa (I w.) biskupów i męczenników. Towarzyszy wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła. Po Mszy św. o 18.00 spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Piątek – po Mszy św. o 18.00 spotkanie Grupy Apostolskiej.

Sobota - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, (1225-1274), Doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej. O 17.00 Nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

Fundacji opiekująca się osobami niepełnosprawnymi przy klasztorze o. Bernardynów w Krakowie dziękuje za okazane serce i dobro w czasie zeszłoniedzielnej kwesty. Zebrane zostało 5323 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 8:00 prosimy rodziny z ul. Lipowej, Bocznej i Młyńskiej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz gazetki parafialnej „Archanioł”. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: „Stulatka z Myślenic”.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Chlebda i śp. Zbigniewa Kasperczyka. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

rozne-pl-73
946519
Dzisiaj: 51
Wczoraj: 360
Ten miesiąc: 3.979