Dziś jest obchodzona liturgiczna uroczystość ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA. Nasza wspólnota parafialna obchodzi tę uroczystość w dniu Święta Św. Michała Archanioła we wrześniu. Po południu: 15.30 – Nabożeństwo Różańcowe; 16.00 – Msza Święta.

W związku ze zmianą czasu informujemy, że godziny Mszy świętych w tygodniu pozostaną bez zmian, czyli o 6.30 i 18.00. W Olszowicach w piątki Msza Św. o godz. 18:00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – o 17:30 zakończenie nabożeństw różańcowych

Wtorek - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze Święte do południa będą jak w niedzielę: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i w Olszowicach – 9.30.  Po południu, o godz. 14.00 Msza Święta ZBIOROWA za zmarłych. Po Mszy Świętej – procesja na Cmentarz z wypominkami jednorazowymi.

Środa - WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (Dzień Zaduszny). Msze Święte będą o godz. 6.30, 8.00 z procesją na Cmentarz na Kopani i o godz. 18.00.

Wierni, którzy nawiedzą kościół we wtorek i środę, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz przyjąć na Mszy św. Komunię św. i odmówić modlitwę według intencji Ojca Świętego.

Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.

Wypominki można składać po każdej Mszy i w kancelarii. Wypominki będą czytane w niedziele przed Mszami o 8.00, 9.30i 11.00. Przy wypominkach rocznych prosimy zaznaczyć godzinę wypominków.  Wypominki jednorazowe będą czytane od czwartku do soboty o godz. 17.30. Do puszki przy ołtarzu głównym można składać intencje na Mszę św. zbiorową, która odprawiona będzie w Uroczystość Wszystkich Świętych, o godz. 14:00.

W Uroczystość Wszystkich Świętych, przy dwóch wejściach na Cmentarz Parafialny od 7.30 do 15.00 będą kwestować członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej przy wsparciu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sieprawiu. Będą zbierane fundusze na ratowanie niszczejących bezpowrotnie nagrobków na naszych nekropoliach.

Czwartek – na Msze wieczorną zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy odbędzie się spotkanie formacyjne.

Piątek - wspomnienie świętego Karola Boromeusza, biskupa i kardynała (XVI w.), teologa i wielkiego reformatora Kościoła.

Pierwszy piątek. Spowiedź – od godz. 16.30; w Olszowicach – o 17.30. Zapraszamy na adorację po Mszy wieczornej prowadzona przez młodzież z Grupy Apostolskiej.

Sobota - Pierwsza Sobota. Dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Zapraszamy dzieci do uczestnictwa w scholii i Małym Apostole o 10 w salce na plebani.

Zachęcamy do zakupu zniczy przy stoisku prowadzonym przez Grupę Apostolską naszej parafii. Zebrana pieniądze będą przeznaczone na działalność młodzieży m. in. na dni skupienia oraz wiele inicjatyw.

Ojcowie karmelici z Usola Syberyjskiego dziękują za ofiary złożone na cele misyjne na Syberii. Zebrane zostało 15 278 zł i 25 euro. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Bł. Anieli Salawy od nr 71 do 120.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli „polecamy artykuł pt. „Umieramy w Bogu a nie w jakiejś próżni”.

rozne-pl-33