Dzisiejsza niedziela jest dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym i V Światowym Dniem Ubogich. Po południu o 16.30 nieszpory i wieczorna Msza św. o 16.00. Wszystkim, którzy przygotowali kościółek św. Marcina na uroczystość odpustową składamy serdeczne Bóg zapłać.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – o 19.00 Katecheza przed chrzcielna

Środa  –  wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej z XIII w., zakonnicy, żony Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich. Po Mszy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny , dziewicy i męczennicy. W 1914 r. zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.

Piątek - Trzeci piątek – JERYCHO W SIEPRAWIU. Możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach 15.00 – 21.00. Serdecznie zachęcamy. Rozpoczęcie – wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie – wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Sobota – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), kapłana, powstańca styczniowego, karmelitę, niezwykłego spowiednika.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość  Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zakończenie Roku Liturgicznego. Trzecia niedziela miesiąca – składka z mszy św. na inwestycje.

Społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego serdecznie zaprasza

mieszkańców Olszowic  na WIECZORNICĘ Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Odbędzie się  ona w  dniu 18 listopada (czwartek)o godz. 18.30 w Strażnicy OSP Olszowice.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego. W sobotę, o godz. 8.00, prosimy Parafian z ulicy Parkowej, od numeru 25 - 37.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli polecamy artykuł: „Wywiad z abp. Markiem Jędraszewskim po wizycie u Ojca św. Franciszka”.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wszelkiego błogosławieństwa. Niech święci patronowie wypraszają  potrzebne łaski.

 

rozne-pl-41