1. Dziś wypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw w tej intencji. Prośmy gorąco Boga o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej Parafii. Ostatnie święcenia kapłańskie z naszej Parafii były w roku 1996 r. Obecnie mamy dwóch kandydatów do kapłaństwa: w zakonie Duchaków i w Zakonie OO Franciszkanów. Polecamy ich modlitwie Parafian, aby wytrwali na drodze powołania.
*Na Sumie Msza Święta w intencji Wikariusza Ks. Wojciecha z okazji Jego imienin.
Przy tej okazji życzymy Księdzu Wojciechowi wiele Błogosławieństwa Bożego. Tego również życzymy wszystkim Solenizantom.
*Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.
*Przy kościele, przeprowadzana jest kwesta na leczenie chorego Konrada.

2. Poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
Wtorek - św. Jerzego. Po Mszy świętej próba przed I Komunią Świętą.
Środa - św. Marka, Ewangelisty.
*Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek - Spotkanie kandydatów do bierzmowania, klasy III.
Sobota - św. Joanny Beretti Molli.
*Nowenna Jubileuszowa. Patronem kwietniowej Nowenny Jubileuszowej z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości Polski jest św. Stanisław Kazimierczyk.

3. W sobotę, 28 kwietnia bieżącego roku, o godz. 10.00, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, odbędzie się BEATYFIKACJA Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Kto nie będzie mógł uczestniczyć w uroczystości na żywo, może skorzystać z transmisji beatyfikacji, o godz. 10.00 w TVP 1.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Zarusinki, spod numerów: 144 – 162.

5. „Szkoła Muzyczna w Świątnikach Górnych zaprasza na Koncert Dobroczynny POMAGAMY TALENTOM ZDOBYWAĆ ŚWIAT!, który odbędzie się dziś o g. 17:00 na Hali Widowiskowo – Sportowej przy Zespole Szkół w Świątnikach Górnych.”

6. Do wieczności odeszły śp. Maria Kwinta-Chudy i śp. Józefa Gawor.
Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.

rozne-pl-18
940768
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 85
Ten miesiąc: 3.294