1. Dziś pierwsza niedziela: adoracja Najświętszego Sakramentu.
*Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw w tej intencji. Na tablicy ogłoszeń są podane: adres i warunki przyjęcia do naszego seminarium – do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.

2. Msze Święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nabożeństwo majowe do NMP i modlitwa za Ojczyznę.

3. Nabożeństwa majowe w tygodniu – o godz. 17.30.
Z powodu ograniczeń ilości osób w świątyni w czasie trwającej epidemii (80 osób), uwielbiajmy Matkę Bożą słowami Litanii Loretańskiej w naszych domach i rodzinach.
Módlmy się za Kościół, o ustanie epidemii, o urodzaje; módlmy się za Ojczyznę – o pomyślny wybór Prezydenta, zgodnie z Konstytucją RP. Niech wszystkie instytucje  i samorządy pomogą w przeprowadzeniu wyborów, aby każdy obywatel mógł skorzystać z przywileju oddania głosu na swojego kandydata.

4. Trwa Nowenna do św. Stanisława Biskupa i Męczennika.
Poniedziałek - wsp. św. Floriana, męczennika.
Wtorek - wsp. św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.
Środa - święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
Czwartek - pierwszy czwartek. Nowenna do Bł. Anieli Salawy – modlitwa o rychłą kanonizację.
Piątek - Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

5. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sieprawiu zachęca do udziału w konkursie recytatorskim „Wiarą spisane”. Konkurs organizowany jest w ramach dwóch turniejów, kategorie wiekowe oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej www.siepraw.pl

6. Bóg zapłać kilku paniom i panu, którzy z własnej inicjatywy zechcieli posprzątać kościół na Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i niedzielę.

7. Jesteśmy u początku miesiąca maja – miesiąca MARYJNEGO. Jeszcze jest dobra pora, aby zachowując tradycję umaić pięknie przydrożne krzyże i kapliczki. To należy do kultury naszego Narodu.

8. Do wieczności odeszli śp. +Michał Kowalczyk oraz śp. +Janina Mika. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.

 

rozne-pl-39