Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Gościmy ks. dr. Jerzego Smolenia, który będzie głosił Słowo Boże.

Dziś o 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, o 16.00 Msza Święta. Msza w Olszowicach o 12.00. Ofiary zbierane dzisiaj są przeznaczone na cele rekolekcyjne.

Spotkania rekolekcyjne dla dorosłych codziennie o 6.30 i o 18.00. Uczniowie będą uczestniczyć w swoich spotkaniach zgodnie z programem, przychodząc ze szkół.

W poniedziałek o 16.00 Msza dla chorych. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi. Prosimy o pomoc osobom starszym i chorym w dotarciu do kościoła.

W poniedziałek i środę o 20.00 Msza Święta i nauka rekolekcyjna dla młodzieży szkół średnich, studiującej i pracującej.

Wtorek to dzień Sakramentu Pokuty. Spowiedź od 8.00 do 12.00 oraz od 14.30 do 18.00.  Zachęcamy do spowiedzi, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania i ich świadków oraz rodziny. Prosimy nie odkładać spowiedzi na później. Komunia św. będzie udzielana co 20 min.  W środę o 16.00 Msza w Olszowicach.

Odwiedziny chorych we wtorek. Zapisy w zakrystii.

Dzisiaj przy Sanktuarium będzie Wielkanocny Kiermasz Rękodzieła podopiecznych Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach.

Kalendarz liturgiczny:

Środa - Po Mszy św. o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Piątek - Pierwszy Piątek. Po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa. Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 dla wszystkich po Mszy św. o 18.00, dla młodzieży o 20.00. W Olszowicach o 17.30. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w czwartek po Mszy św. o 18.0 i w sobotę o 16.00.

"Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie” prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji Chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. W przyszłą niedzielę przyjadą do nas przedstawiciele krakowskiego biura PKWP oraz ks. Polykarp Opio z Ugandy, który wygłosi do nas Słowo Boże po polsku. W ramach akcji „S.O.S. dla Ziemi Św.” po Mszach św. będzie można nabyć wyroby z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan z Betlejem lub wesprzeć dzieło ofiarą do puszki.

W zakrystii do nabycia Baranki Wielkanocne Caritas.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty szczególnie parafianom z 2 części ul. Królewskiej. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy rodziców bierzmowanych.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, nowy numer „Małego Gościa” i inne czasopisma. W „Niedzieli” polecamy m.in. o Arcybractwie Męki Pańskiej.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.  Teresę Czerwień. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

rozne-pl-61