1. Wczoraj, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, odbyła się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. Beatyfikacji dokonał kard. Angelo Amato. Przeżywamy radość z nowej świętej, orędującej za nami przed Bogiem.

2. Dzisiaj przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
*Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
*Rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.
*Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

3. Jutro - po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00, pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP (z procesją). W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje.
W tygodniu nabożeństwa majowe będą po Mszy wieczornej; w Olszowicach, o godz. 19.00.
Wtorek - pierwszego maja, wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Msze Święte: godz. 6.30, 18.00
z dziećmi z klas III -komunijnych; oraz w Olszowicach o 19.00
Czwartek – 3 maja – UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki Polski. Odnowienie Ślubów Jasnogórskich; w Polsce obchodzony jest dzień łączności z Polonią. Msze Święte – jak w niedzielę (6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00; w Olszowicach – 9.30. *Odpust w parafii Włosań.
Piątek - wsp. św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera; pierwszy piątek – spowiedź
od godz. 16.30; w Olszowicach o 18.30.
Sobota - pierwsza sobota. Odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną -od godz. 8.30.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego prosimy rodziny z ulicy Kalinowej, spod numerów: 8 – 96.

5. W Starym Kościele można obejrzeć wizualizację pomnika, który będzie ufundowany przy naszym Sanktuarium, na stulecie odzyskania Niepodległości. Pomnik zaprojektowany jest w kole o średnicy 16 m. w pasie przestrzennym pomiędzy Sanktuarium, a Starym Kościołem. Wykonawcą projektu, przygotowanego przez Zespół Duszpasterski, jest artysta rzeźbiarz Andrzej Szczepaniec z Tenczyna, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Założenie składa się z postaci Jana Pawła II (postać powiększona o 20%) i z czterech tablic poświęconych Bł. Anieli Salawie. Tablica I zawiera modlitwę Jana Pawła II, którą odmówił podczas beatyfikacji: BŁOGOSŁAWIONA SIEPRAWIANKO - ANIELO SALAWO- POLECAMY CI RZECZYPOSPOLITĄ… PROSIMY CIĘ: NAUCZ NAS BYĆ WOLNYMI. Pozostałe trzy tablice ukażą postać Błogosławionej na MODLITWIE, przy PRACY i w okazywaniu MIŁOSIERDZIA . Są to postawy człowieka prawdziwie wolnego. Chcemy, aby to dzieło, na długie lata przypominało Służącą-Mistyczkę, Anielę Salawę, z Sieprawia, modlącą się o wolną i katolicką Polskę, którą Ojciec Święty postawił w szeregu Patronów naszej Ojczyzny. Ufamy, ze wielu Parafian wesprze ofiarą to nasze wspólne dzieło, dla upamiętnienia niezwykłych momentów naszej historii. Ofiary można składać w kopercie, na Mszy Świętej, lub na konto z dopiskiem „darowizna na cele religijne”. Do każdej rodziny prześlemy szczegółowe informacje. Za włączenie się we wspólne dzieło – serdeczne składamy: BÓG ZAPŁAĆ!

6. Urząd Gminy Siepraw informuje, że od poniedziałku 14 maja do piątki 18 maja trwają zapisy na półkolonię wakacyjną, która będzie odbywać się od 16 do 27 lipca. Karty uczestnika do pobrania w szkołach. Szczegółowe informacje na stronie www.siepraw.pl

7. GOKiS zaprasza do wzięcia udziału w V biegu Sieprawska Piątka, który odbędzie się 26 maja w Sieprawiu. Dzieci z naszej gminy mogą zapisać się u nauczycieli wf, dorośli za pomocą formularza dostępnego na www.siepraw.pl

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w dzisiejszej „Niedzieli” polecamy m.in. artykuł o błogosławionej Hannie Chrzanowskiej. Jedną z opowiadających jest nasza parafianka, wicepostulatorka procesu beatyfikacyjnego.

rozne-pl-44
946509
Dzisiaj: 41
Wczoraj: 360
Ten miesiąc: 3.969