1. W minionym tygodniu przeżywaliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Miały na one przygotować nas do pobożnego przeżywania Świąt Wielkanocnych – Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa. Kto jeszcze nie skorzystał z sakramentu pokuty niech wzbudzi w sobie pragnienie tego sakramentu pokuty i pojednania.
*W tym tygodniu spowiadamy: w poniedziałek w Krzyszkowicach, we wtorek w Rzeszotarach, w środę w Świątnikach Górnych.

2. Dzisiaj, przy naszym Sanktuarium jest zorganizowany Kiermasz przedświąteczny Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Krakowie, ul. Kluzeka 6.
Po południu: godz. 15.00 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym; o 16.00 -Msza Święta.

3. Dzisiaj przed kościołem zbierane są podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama, Tata i Dzieci”. Celem inicjatywy jest zebranie do 3 kwietnia br. Jednego miliona podpisów popierających projekt prawa gwarantującego, że w prawie UE „Małżeństwo” będzie rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny i odpowiednio do tego rozumiane będzie pojęcie „rodziny” Projekt zawiera też gwarancje, że UE nie będzie wpływać na rozumienie małżeństw w prawie wewnętrznym państw członkowskich. Zachęcamy do podpisania, a także włączenia się w zbieranie podpisów na papierze i w Internecie przez stronę www.mamatataidzieci.pl

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W I czwartek – Nowenna do Bł. Anieli Salawy; w I piątek – spowiedź od godz. 16.30.
Droga krzyżowa: o 17.00 – z udziałem dzieci; po Mszy Św. o 18.00 - z udziałem dorosłych (poprowadzą „ŻYWE RÓŻE”); o 20.00 - z udziałem młodzieży.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. *Poświecenie palm na sumie o godz. 11.00 i konkurs na największą palmę.

6. 25 marca odbyła się Kapituła w naszej wspólnocie FZŚ. Siostrą przełożoną Trzeciego Zakonu została wybrana Siostra Anna Pietrzyk, jej zastępczynią - Siostra Maria Konarska. *Spotkanie formacyjne Trzeciego Zakonu w pierwszy czwartek. Pół godz. przed Msza Świętą w pierwsze czwartki będzie odmawiany wspólnie różaniec.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego prosimy Rodziny z ulicy Granicznej, spod numerów: 36 – 68.

8. Bóg zapłać Wolontariuszom za zbiórkę żywności w sklepach CENTRUM i w sklepie EURO. Bóg zapłać wszystkim, którzy podzielili się z biednymi artykułami żywnościowymi. Zbiórka Sekcji Charytatywnej, jutro (poniedziałek) o godz. 18.30.

9. EKSTRMALNA DROGA KRZYŻOWA w drodze do Kalwarii Zebrzydowskiej wyrusza 7 kwietnia. Zbiórka przy Sanktuarium o godz. 21.00. Szczegółowe informacje na parafialnej stronie internetowej.

10. W dzisiejszym numerze NIEDZIELI jest relacja o pierwszych „Dialogach u św. Anny”, czyli o spotkaniu z metropolitą Markiem Jędraszewskim, oraz wiele artykułów o wydarzeniach w Krakowie, Małopolsce, w kraju i na świecie. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

11. Do wieczności odszedł śp. Leszek Panuś. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie!

rozne-pl-52