1. Przeżywamy smutny czas ogólnoświatowej epidemii koronawirusa. Obowiązują środki ostrożności komunikowane nam przez instytucje państwowe i kościelne. Nie lekceważmy ich. To wszystko ma służyć pokonaniu zarazy, ochronie życia naszego i bliźnich.
Są drastyczne ograniczenia liczby wiernych, którzy mogą uczestniczyć we Mszy Świętej, w kościele. To sytuacja nie znana dotąd w historii Kościoła. Cierpimy, ale musimy się kierować rozumem i wiarą. /Ratio et Fidelis/.
Trwajmy w duchowej łączności i wspólnotowej modlitwie poprzez transmisje religijnych nabożeństw w radiu, telewizji, w internecie. W środkach tych znajdziemy też kazania, konferencje, nauki rekolekcyjne. Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusa…
Jeszcze nie wiemy jak będą wyglądać obchody Wielkiego Tygodnia. Oczekujemy najświeższych informacji.
Nie traćmy wiary, nie gaśmy nadziei i miłości. Módlmy się o ustanie epidemii.

2. W konfesjonałach będziemy pełnić dyżury od 17.00 do 18.00. Prosimy, aby przy spowiedzi, zawsze była bezpieczna ilość osób.

3. W dzisiejszą niedzielę transmitujemy Msze Święte: o godz. 8.00 z konta facebook, oraz o godz. 9.30 przez Telewizję Internetową Myślenice.

4. Msze Święte wieczorne w tygodniu, od jutra będą odprawiane według czasu letniego, czyli o godz. 18.00. Od 17.30 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie – modlitwa za Ojczyznę, za naszą Archidiecezję oraz o ustanie epidemii.

5. W pierwszy czwartek – NOWENNA DO BŁ. ANIELI SALAWY.
W pierwszy piątek – spowiedź od godz. 16.00 z udzielaniem Komunii Świętej;
w Olszowicach – o 18.30.
W pierwszą sobotę – od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
Zgłoszenia chorych przyjmujemy telefonicznie (12 274-60-97).

6. W przyszłą niedzielę NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ.
Z wiadomych powodów nie będzie procesji i uroczystego poświęcenia palm.
Nie będzie też Konkursu na największą i najpiękniejszą palmę.

7. Do wieczności odeszli: śp. +Roman Faron i śp. +Jan Tylek.
Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie…

 

rozne-pl-29