Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej – adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15:30 Nieszpory, o 16:00 Msza św. W Olszowicach Msza św. o 9.30.

Kalendarz liturgiczny:

ŚrodaPo Mszy św. o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek - wspomnienie św. Scholastyki (†542), siostry św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

Piątek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes. Światowy Dzień Chorych. O 18.00 Msza św. w Olszowicach.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się 40-godzinne nabożeństwo odprawiane w trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post. Adoracja Najświętszego Sakramentu, wystawionego w monstrancji będzie po Mszy Świętej o 8.00 do 9.30 i po Sumie o 11.00 do godz. 16.00. O 15.30 Nieszpory.

Również w przyszłą niedzielę po Mszach św. wolontariusze z Fundacji Bezcenni będą rozprowadzać piernikowe serca. Składając dobrowolną ofiarę do puszki będzie można wesprzeć dzieci uratowane przed aborcją oraz kobiety w kryzysie.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy Rodziny z ulicy: Jabłoniowej od nr 1 do 42.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, nowy numer „Małego Gościa” dla dzieci a w „Niedzieli” polecamy m. in. artykuł pt. „Jak skutecznie chronić uczucia religijne”

W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Annę Matoga. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

rozne-pl-21