1. Dziś – pierwsza niedziela: po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
Wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.
Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. Poniedziałek – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW FILIPA i JAKUBA.
Środa - UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BISKUPA i MĘCZENNIKA, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. *Święcenia diakonatu w katedrze na Wawelu /9.00/. *Imieniny Ks. kard. Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego, którego poleca się modlitwom kapłanów i wiernych świeckich.

3. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego zostaje przeniesiona z czwartku na na 7 niedzielę wielkanocną, czyli na przyszłą niedzielę. Dni krzyżowe będziemy przeżywać jak dotychczas, czyli w poniedziałek, wtorek i w środę. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie o urodzaje, o zachowanie od klęsk żywiołowych. Procesje krzyżowe będą o godz. 18: w poniedziałek do Starego Kościoła, we wtorek do Kapliczki pod Starym Kościołem, we środę wokół naszego Sanktuarium i pod Krzyżem Misyjnym.

4. Od poniedziałku – codziennie – próby kandydatów do bierzmowania, o godz. 18.00.
Sakramentu bierzmowania udzieli J.Eksc. Ks. Bp Damian Muskus 13 maja. o godz. 18.00.
Sakrament bierzmowania otrzyma 78 osób.

5. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w przyszłą niedzielę, o godz. 9.30. Dzieci zgromadzą się wraz z rodzicami przed kościołem już o godz. 9.00. Porządek w przyszłą niedzielę ulegnie pewnej zmianie: suma będzie o godzinę później, czyli o godz. 12.00; nabożeństwo dziękczynne połączone z nabożeństwem majowym – po Mszy Świętej popołudniowej czyli o godz. 17.00; Msza Święta w Olszowicach zamiast o 9.30 będzie o godz. 8.00.
Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpi 70 dzieci.

6. Próba dzieci I-komunijnych – jutro /poniedziałek/ o godz. 15.30.
Spowiedź dzieci I-komunijnych ich rodzin oraz kandydatów do bierzmowania – w sobotę o godz. 9.45.

7. O sprzątanie w tym tygodniu, w kościele i wokół kościoła prosimy rodziców dzieci komunijnych oraz rodziców młodzieży bierzmowanej. Sprzątanie wokół kościoła będzie w środę o godz. 16.00. Organizatorzy sprzątania /Trójki Klasowe/ proszą o zabranie ze sobą wszelkiego sprzętu łącznie z kosiarkami.

8. Bardzo prosimy o mocniejszy akcent na sprawy duchowe, na przygotowanie duszy na te piękne uroczystości. Również dorośli niech korzystają z sakramentu pokuty i częstej komunii Świętej. W Roku Wiary warto sobie przypomnieć, że w Eucharystii uobecnia się szczególna – rzeczywista więź naszej osoby z Bogiem.

9. Rodzinom, które sprzątały kościół we czwartek i w sobotę, składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Ks. Wojciech Leśniak organizuje wakacyjny wyjazd dla dzieci z naszej parafii w lipcu w dwóch turnusach. Bliższe informacje – u Księdza Wojciecha.

11. Z naszej wspólnoty do wieczności odszedł ś.p. Michał Kowalczyk. WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ, PANIE.

INTENCJE MSZALNE: 6 V – 12 V 2013 r.

Poniedziałek, godz. 6.30: 1) +Michał Kicek 26 r. śm.
2) +Antonina Sala –od szwagierki Janiny Król.
„ 18.00: 1) +Rozalia Dobosz
2) +Stanisław Wielgus i rodzice: +Joanna +Jan.

Wtorek, godz. 6.30: 1) +Stanisław Wysocki.
2) +Franciszek Chwistek.
„ 18.00: 1) +Rozalia Dobosz.
2) +Wiktoria Kowalczyk w r. śm. +Alojzy m. +Karolina Przęczek +Stanisław Kurek.

Środa, godz. 6.30: +Stanisław Bętkowski +Cecylia ż. +Włodzimierz wnuk.
„18.00: +Rozalia Dobosz.

Czwartek godz. 6.30: 1) +Józef Mentel –od rodziny Błaszczyków z Gorzkowa.
2) O zdrowie dla Aleksandry.
„ 18.00: 1) +Rozalia Dobosz.
2) +Władysław Woś 8 r. śm. +Apolonia ż. i ich ++rodzice.

Piątek godz. 6.30: 1) +Stanisław Matoga 1 r. śm.
2) +Eugeniusz Pamuła +Michalina ż.
„ 18.00: +Rozalia Dobosz.

Sobota godz. 6.30: 1) +Władysław Irzyk –od żony Anny.
2) +Krzysztof Sułowski –od syna Dawida z żoną.
„ 18.00: 1) +Rozalia Dobosz.
2) Dziękczynna w 85 ROCZNICĘ URODZIN ANNY MATOGA
z prośbą o dalszą Opiekę Najświętszej Maryi Panny i bł. Anieli Salawy.

Niedziela godz. 6.30: +Agnieszka Suder 16 r. śm.
„ 8.00: +Ferdynand Dobosz –od brata z rodziną.
„ 9.30: W intencji DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH.
„ 12.00: ZA PARAFIAN.
„ 16.00: +Rozalia Dobosz.

rozne-pl-67