1. Cały Kościół, a szczególnie Polska radośnie przeżywa 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Urodził się w Wadowicach 18 maja 1920 roku. Na Tablicach ogłoszeń można się zapoznać z Programem obchodów Rocznicy.
I nasza wspólnota włącza się w przypomnienie tej wielkiej postaci – Największego z Rodu Polaków.
Mamy Pomnik św. Jana Pawła II, przy którym wielu zatrzymuje się na chwilę refleksji i modlitwy.
Z okazji 100 rocznicy urodzin, nasze Sanktuarium wzbogaciło się o niezwykle cenną Tablicę. Tablica na ścianie pod chórem. Z czarnego granitu. A na niej wyryte złotymi literami słowa - obszerny fragment kazania - Kardynała Karola Wojtyły, które wygłosił w tym miejscu i do nas – Parafian Sieprawia, 7 kwietnia 1969 r. przy konsekracji dzwonów.
Późniejszy Papież powiedział wtedy, między innymi takie słowa: „Bądźcie świadkami zmartwychwstania Pana Jezusa, … jak była świadkiem zmartwychwstania Pana Jezusa, i to wymownym, żarliwym, wasza rodaczka Sługa Boża Aniela Salawa, o której wyniesienie do chwały ołtarzy wciąż zabiegamy i modlimy się… Mając w niej taki przykład, bądźcie świadkami Jezusa przez prawdziwe chrześcijańskie życie, bez względu na to, jaka jest wasza praca, jaki jest wasz zawód, jakie jest wasze powołanie, jakie są trudności, czy cierpienia tego życia”.
Mamy nadzieję, że słowa wypisane „złotymi zgłoskami”, na tej Jubileuszowej Tablicy, będą zawsze żywe i będą zawsze kształtować naszą wiarę i nasze chrześcijańskie życie.

2. W poniedziałek, wtorek i w środę – dni modlitw o urodzaje (dawne dni krzyżowe).
O zachowanie od klęsk żywiołowych będziemy się modlić, o godz. 17.30: w pierwszy dzień przy Grocie Niepokalanej (Madonny z Cudownego Medalika), we wtorek – przy Pomniku Jana Pawła II, w środę – przy Starym Kościele, w którym, na zakończenie zostanie odprawiona Msza Święta.

3. W związku z obostrzeniami trwającej epidemii, obecne rozporządzenie Ministra Zdrowia nadal ogranicza ilość osób zgromadzonych na Mszy Świętej. Według najnowszego rozporządzenia, w naszym sanktuarium może zgromadzić się 110 osób. Obowiązuje maska okrywająca nos i twarz i odpowiednia odległość pomiędzy poszczególnymi osobami.

4. Informujemy, że Pierwsza Komunia Święta w naszej Parafii odbędzie się w dwóch turach. Pierwsza 6 VI 2020 o godz. 10.00 i 12.00. Druga- 29 VIII 2020 r.

5. Do wieczności odeszli: śp. +Krzysztof Wielgus i śp. +Janina Węgrzy.
Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

rozne-pl-21