1. Przeżywamy Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich naszej Parafii.
*Wczoraj do Pierwszej Komunii Świętej – przystąpiły dzieci w dwóch grupach. Dzisiaj – trzecia grupa, dzieci z Łyczanki. Msza Święta „komunijna” o godz. 13.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 14.00.W tym roku do Pierwszej Komunii Świętej przystępuje 62 dzieci.

2. Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieci do tej uroczystości i za przykład wiary. *Dziękujemy za porządki w kościele i wokół kościoła, za dekoracje; za dar ołtarza – ofiarę na remont kościoła św. Marcina. *Bóg zapłać Księżom za nauczanie dzieci i zorganizowanie Pierwszokomunijnej Liturgii Eucharystycznej. *Bóg zapłać za pomoc również panu Kościelnemu i panu Organiście.

3. W tym tygodniu od poniedziałku dzieci będą przeżywały „BIAŁY TYDZIEŃ”. Zapraszamy do kościoła codziennie, na godz. 17.30.

4. W poniedziałek, we wtorek i w środę będziemy się modlić o dobre urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”). W procesji błagalnej udamy się do Krzyża Misyjnego, do Groty Madonny Cudownego Medalika oraz do Pomnika „Naucz nas być wolnymi”.
*O godz. 19.00 – Katecheza przed chrzcielna (na Plebanii).
Czwartek (13 maja)– wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, w rocznicę Objawień w Fatimie. *W tym dniu, w Sanktuarium św. Jana Pawła II (godz. 17.00) – dziękczynienie, za ocalenie życia Ojca Świętego (w 40 rocznicę zamachu na Papieża -Polaka). *Piątek - święto św. Macieja Apostoła.

5. W sobotę (15 maja) do naszego Sanktuarium, do relikwii bł. Anieli Salawy przybędzie Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia. W programie: godz. 15.00 – Msza Święta; po Mszy Świętej nabożeństwo.

6. Sakramentu bierzmowania, udzieli naszej Młodzieży Ks. Infułat Stanisław Olszówka, 22 maja, o godz. 18.00 (sobota).

7. Z wielką radością informujemy Parafian, że 21 maja br. w Katedrze Gdańsku-Oliwie otrzyma święcenia kapłańskie Ks. Wiktor Tarczyński. Ostatnie święcenia kapłańskie z naszej Parafii były 25 lat temu – święcenia Ks. Józefa Litwy. Jubileusz Księdza Józefa będziemy przeżywać w czerwcu.
*Prymicje Księdza Wiktora będziemy przeżywać w drugi dzień Zielonych Świąt, w Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Mszę Świętą Prymicyjną odprawi Ks. Wiktor w tym dniu, o godz. 15.00. Prosimy poszczególne wspólnoty parafialne o przygotowanie na tę uroczystość serdecznych życzeń nowemu kapłanowi i zapewnienie o pamięci w modlitwach.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W bieżącym numerze NIEDZIELI polecamy m.in. wywiad „Trzeba być znakiem sprzeciwu” z Metropolitą krakowskim abp. Markiem Jędraszewskim.

9. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Anieli Salawy, spod numerów: 94 – 120. *W niedzielę – składka na Remont Kościoła Św. Marcina.

10. Do wieczności odeszli: śp. +Czesław Pyrdek, śp. +Marian Suder, śp. +Jan Tylek, którego pogrzeb będzie jutro (poniedziałek, o godz. 15.00). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie!

rozne-pl-39