Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Sławomira ze zgromadzenia księży Michalitów z Młochowa k. Nadarzyna, który na Mszach św. głosi słowo Boże. Po Mszach będzie możliwość materialnego wsparcia do puszek budowy kościoła p.w. św. Michała Archanioła w Młochowie.

O godz. 15:30 nabożeństwo majowe, o 16:00 Msza Św. W tygodniu – nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. Olszowicach o godz. 18.00 (w piątek i w niedziele po Mszy św.); w Łyczance, o 19.00 (w niedziele o 15.00).

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne DNI KRZYŻOWE).

W poniedziałek - o 17.30 będziemy się modlić przy Grocie Matki Bożej, następnie Msza Święta w Sanktuarium.

We wtorek - o 17.30 przy Pomniku NAUCZ NAS BYĆ WOLNYMI – Msza Święta w Sanktuarium.

W środę - o 17.30 pójdziemy w procesji do Starego Kościoła i tam będzie Msza Święta.

Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

Czwartek - wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana (żył w XVI w.) wychowawcy młodzieży i opiekuna chorych. Tego dnia obchodzimy też Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

Sobota – Nabożeństwo do św. Michała Archanioła w ramach majówki

W sobotę o godz. 11.00 w bazylice Ojców Franciszkanów w Krakowie nasz Rodak O. Dawid Bujas przyjmie świecenia kapłańskie, a w niedzielę odprawi Pierwszą Mszę św. w swojej rodzinnej Parafii o godz. 11.00. Natomiast w katedrze na Wawelu o godz. 10.00 święcenia kapłańskie przyjmie 8 diakonów z naszej archidiecezji. Wśród nich nasz Diakon Marcin Pytko. Mszę św. Prymicyjną w naszej parafii odprawi w niedzielę 5.06. o godz. 11.00. Polecajmy ich w naszych modlitwach miłosierdziu Bożemu i Matce Najświętszej i wstawiennictwu bł. Anieli Salawy.

W przyszłą niedziele przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Myśliwskiej od nr 76 do nr 166.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli” „Gościa Niedzielnego”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci a także bezpłatny poradnik dla rodziców „Dzieci w Wirtualnej Sieci”.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.  Jacka Korzucha, którego pogrzeb odbędzie się w czwartek o 15.00. Polecajmy Go miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

rozne-pl-48
946511
Dzisiaj: 43
Wczoraj: 360
Ten miesiąc: 3.971