1. Dzisiaj, na wszystkich Mszach Świętych, czyta się opis MĘKI PAŃSKIEJ.
*Na Sumie – poświęcenie palm i konkurs (gminno-parafialny) na najpiękniejszą tradycyjną palmę.
*Po południu: godz. 15.00 – Gorzkie żale; 16.00 – Msza Święta.

2. Rozpoczyna się Wielki Tydzień.
W poniedziałek pouczenie przedchrzcielne o godz. 19.00 na plebanii.
We wtorek Grupa Teatralna przy SP Łyczanka, Zespół Kameralny Gminy Siepraw i chóry szkolne zapraszają na Misterium Wielkanocne „Wybory”, które odbędzie się w Starym Kościele, o godz. 17.00.

TRIDUUM PASCHALNE. Triduum rozpoczyna się w Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej i trwa do nieszporów Wielkiej Niedzieli.

WIELKI CZWARTEK: Godz. 18.00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej i Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy, do godz. 24.00.

WIELKI PIĄTEK: Godz. 18.00 – Liturgia Meki Pańskiej i Adoracja Grobu Pańskiego do godz. 24.00. *W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
*Droga krzyżowa – o godz. 11.00.

WIELKA SOBOTA: Godz. 18.00 – Misterium Chrystusa Zmartwychwstałego.
*Przyjdźmy ze świecami, które zapalimy od Paschału, na odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych.
*W Wielką Sobotę zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
*Święcenie pokarmów: w Sanktuarium, tutaj na miejscu, o godz. 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00;
w Olszowicach o 12.00; w Łyczance o 12.30; przy kapliczce u Tyszków na ul. Długiej 118 o 13.00; przy kapliczce na ulicy Zacisze o godz. 13.30.

3. Ofiary w Wielki Czwartek, w Wielką Sobotę i w Wielkanoc są przeznaczone na zaplanowane na ten rok inwestycje parafialne (głównie naprawa zniszczeń budowli Sanktuarium i konserwacja dachu na Starym Kościele).
*Ofiary składane przy Adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.

4. Plan Adoracji w Ciemnicy w Grobie Pańskim w Wielki Czwartek – w Wielki Piątej – i w Wielką Sobotę jest ten sam jak w latach poprzednich. Jest on umieszczony na Tablicach Ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii, był też dołączony do przekazanego każdej Rodziny Programu Rekolekcji

5. PROCESJA REZUREKCYJNA będzie w poranek Wielkiej Niedzieli, o godz. 6.00

6. W Wielki Czwartek, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w Łagiewnikach, o godz. 10.00 Msza Święta Krzyżma Świętego z udziałem kapłanów i Służby Liturgicznej. To dzień ustanowienia przez Pana Jezusa Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu Kościół modli się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.*Zapisy na wyjazd na Mszę Krzyżma Świętego, w zakrystii. Wyjazd parkingu o godz. 8.30.
*Kancelaria Parafialna będzie czynna w środę do godz. 9.00. Spowiedź święta – pół godz. przed każdą Mszą Świętą – do Wielkiej Środy.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. O sprzątanie w Wielki Czwartek o godz. 8.00 prosimy Parafian z ulicy Kwiatowej, spod numerów: 6 – 30; w Wielką Sobotę, po zakończeniu Liturgii (około godz. 20.00) o sprzątanie prosimy Parafian z ulicy Kwiatowej spod numerów: 35 – 53.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w dzisiejszej Niedzieli polecamy wywiad z organizatorem kalwaryjskiego Misterium Męki Pańskiej i zaproszenie do udziału w wydarzeniach organizowanych w polskiej Jerozolimie.

9. Do wieczności odeszli: śp. +Natalia Krężołek i śp. +Feliks Matoga. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.

rozne-pl-45