Pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach św. – adoracja Najświętszego Sakramentu.

O godz. 11.00 zapraszamy na Mszę Świętą Prymicyjną, którą odprawi Ks. Marcin Pytko, który przez ostatni rok pełnił posługę duszpasterską w naszej parafii w ramach praktyki diakońskiej. Po Mszy Świętej Ks. Prymicjant udzieli Błogosławieństwa Prymicyjnego.

O godz. 15:30 nabożeństwo czerwcowe, o 16:00 Msza Św.

Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego. Przypominamy, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

Środa - wspomnienie św. Jadwigi Królowej, (XV w.) znana z hojności dla ubogich, dzięki małżeństwu z Władysławem Jagiełłą przyczyniła się do nawrócenia Litwy. Przyczyniła się do rozwoju Akademii Krakowskiej.

Czwartek - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Sobota - wspomnienie św. Barnaby, apostoła rodem z Cypru, bliskiego współpracownika św. Pawła i towarzysza jego pierwszej podróży misyjnej. Po Mszy św. wieczornej spotkanie pielgrzymów do Medjugorie.

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. 16 czerwca tradycyjnie ulicami naszej parafii przejdziemy z procesją do czterech ołtarzy. Trasa będzie prowadzić od kościoła ulicami: Św. Marcina, Jana Pawła II i Ks. J. Przytockiego. Zapraszamy, na spotkanie organizacyjne, przedstawicieli ulic, które zostały wyznaczone i są proszone o wykonanie Ołtarzy. Ołtarz I   - przy Eurosklepie - mieszkańcy ulic: Prosta, Jagodowa i Rajska. Ołtarz II –przy GOKiS - mieszkańcy ulic: Zarusinki, Kalinowa i Krakowska. Ołtarz III – przy krzyżu obok szkoły, mieszkańcy ulic: Gajowa, Wielicka, Kawęciny Ołtarz IV – na schodach za pomnikiem JP II: mieszkańcy ul. Łyczanka cz. wschodnia i Słowiańska.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się we czwartek /9 VI/, o godz. 19.00 na plebanii.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Górskiej od nr 17 do 69.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci. W „Niedzieli” polecamy prezentację tegorocznych Neoprezbiterów naszej archidiecezji.

rozne-pl-47
946508
Dzisiaj: 40
Wczoraj: 360
Ten miesiąc: 3.968