Po Sumie o 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Po południu o 15.30 nieszpory i wieczorna Msza św. o 16.00. Dziś trzecia niedziela miesiąca – składka z Mszy św. na inwestycje.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

Wtorek - wspomnienie św. Cecylii (III w.), dziewicy i męczennicy. Patronki chórzystów, muzyków i organistów.

Środa - Po Mszy św. o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek - wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników wietnamskich z XIX wieku.

Piątek – O 17.30 nabożeństwo do miłosierdzia Bożego za zmarłych w minionym roku liturgicznym naszych parafian. Zapraszamy szczególnie rodziny i bliskich zmarłych.

Sobota - Ostatni dzień roku liturgicznego. Jest to ostatnia sobota miesiąca. O godz. 17.00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent.

Rodzice Klaudii i Kuby z Wierzbanowej dziękują wszystkim, którzy wsparli leczenie ich dzieci w czasie kwesty w zeszłą niedzielę. Zebrane zostało 5156 zł 15 gr.

Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w Grupie Apostolskiej, która spotyka się zawsze w piątki po Mszy Świętej wieczornej, oraz dzieci do uczestnictwa w scholii i małym apostole, które odbywają się w sobotę o 10:00 w salce na plebani.

W ostatnim czasie zostało wymienione w kościele oświetlenie i zainstalowane zostały dodatkowe nagrzewnice pod chórem i na chórze. Mogliśmy to uczynić dzięki ofiarności parafian i panom, którzy podjęli się pracy przy instalacji nowego oświetlenia i nagrzewnic. Szczególnie dziękujemy panom: Zbigniewowi Gorczycy, Antoniemu Salawie, Maciejowi Panusiowi, Aleksandrowi Suderowi, Mateuszowi Suderowi i firmie Malec – Pompy. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Za Górą i ul. Gajowej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w „Niedzieli” polecamy artykuł: „Komunikacja prawdziwym wyzwaniem”.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Tumielewicz i śp. Katarzynę Grochal oraz śp. Czesława Dobosza, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.30. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

rozne-pl-07