1. Od jutra modlitwa przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego o dary Ducha Świętego. Po południu: 15.30 – Nabożeństwo majowe do NMP.; 16.00 – Msza Święta.

2. Poniedziałek – wsp. Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. *O godz. 17.00 – w Sali konferencyjnej Gimnazjum odbędzie się SPOTKANIE ORGANIZACYJNE UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU. Wykłady i zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Sieprawiu rozpoczną się w czerwcu tego roku. Zapisu na zajęcia można dokonać między innymi w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii.
Środa - ŚWIĘTO NAWIEDZENIA NAJŚWIĘTZEJ MARYI PANNY.
*Zakończenie nabożeństw majowych.
Czwartek – wsp. Św. Justyna, męczennika. Rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych do Najśw. Serca Pana Jezusa. *Pierwszy czwartek – NOWENNA DO BŁ. ANIELI SALAWY. *Spotkanie F.Z. Ś. – O godz. 17.00 – wspólne odmówienie różańca. *spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy I.
Pierwszy piątek – spowiedź święta od godziny 16.30; w Olszowicach – o 18.30.
Sobota -Pierwsza sobota. Odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną, od godz. 8.30.
*W sobotę na 8.30 zapraszamy chłopców z klas III chętnych do służby ministranckiej.

3. W przyszłą niedzielę wypada UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.
*W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu O STWORZYCIELU, DUCHU, PRZYJDŹ.
*Przy naszym Sanktuarium odbędzie się KWESTA Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, na rehabilitacje podopiecznych.
*W Starym Kościele (w przyszłą niedzielę) o godz. 12.15 odbędzie się KONCERT PAPIESKI w wykonaniu Chóru Dziecięcego i Koła Teatralnego w Sieprawiu oraz Zespołu Instrumentalnego GOKiS. *Od 9.00 do 14.00 w remizie OSP w Olszowicach – akcja krwiodawstwa. Organizatorzy (OSP) serdecznie zapraszają do udziału w tej akcji.

4. 8 września, w uroczystość Narodzenia NMP i w trzecim dniu TRIDUUM przed odpustem ku czci Bł. Anieli Salawy będziemy się modlić w sposób szczególny za rodziny. Jubilaci z pożyciem małżeńskim 50 i 25 lat mogą otrzymać w tym dniu okolicznościowe Błogosławieństwo Pasterskie. Zgłoszenia przyjmujemy do końca czerwca (sakrament małżeństwa zawarty w roku 1967 lub w roku 1992).

5. Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badania gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy, zakwaszenia organizmu oraz badanie pojemności płuc. Badania odbędą się w ambulansie diagnostycznym przy kościele we wtorek 30 Maja o godz. 11.30. Szczegóły na ulotkach, które można pobrać przy prasie katolickiej.

6. Od poniedziałku, 29 maja do 2 czerwca – zapisy na półkolonie wakacyjną. Szczegóły na stronie www.siepraw.pl

7. Bóg zapłać Rodzicom za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Ks. Jana Przytockiego spod numerów: 69 – 88.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W aktualnym numerze Niedzieli Małopolskiej polecamy recenzję filmu o Różańcu, o sile modlitwy, która zmienia bieg historii i życie jednostek. Do wieczności odszedł ŚP. Marek Czerwień. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.

rozne-pl-24